Blusturgis: ištuštinti spintą ir pabendrauti

Sekmadienį jaukus senamiesčio kiemelis skendo pardavėjų ir pirkėjų šurmulyje bei įvairiausių prekių gausoje. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje prasidėjo iki rudens truksiantis blusturgis.

Pramoga parduodančiam ir perkančiam

Žiemą prekybos centre „Gedimino 9“, pavasarį – Pranciškonų vienuolyne vykęs blusturgis grįžo į visų pamėgtą terasą po atviru dangumi – Mokytojų namų kiemelį. Nepastovus sekmadienio oras neišgąsdino nei pardavėjų, nei pirkėjų, o prekių gausoje galėjai net pasiklysti.

Blusturgis – vieta, kurioje prekiaujama asmeniniais naudotais daiktais: drabužiais, aksesuarais, namų apyvokos reikmenimis, interjero detalėmis, žaislais, knygomis, vinilinėmis plokštelėmis ir kitais. Čia taip pat galima rasti ir vienetinių rankų darbo gaminių, naujų drabužių ar rankinių, originalių smulkmenų – pavyzdžiui, knygų skirtukų.

Teigiama, kad šis blusų turgus visų pirma yra pramoga tiek parduodančiam, tiek perkančiam. Ne itin didelės reikšmės turi ir oras, jei ieškai ko nors ypatinga arba nori tiesiog gerai praleisti laiką.

Nuotaiką lemia komplimentai

„Čia ateiname ne užsidirbti, o pabendrauti, puikiai praleisti laiko“, - sakė Rasa, prekiaujanti savos gamybos aksesuarais, anūko išaugtais drabužėliais, knygomis.

Apie pusmetį blusturgyje prekiaujanti moteris pasakojo, kad auskarus, seges iš polimerinio molio gaminti pradėjo maždaug prieš metus. Labai žavėjosi žento gebėjimu tai daryti ir pati užsinorėjo.

„Visi papuošalai – mano daryti, išskyrus tuos su kaukole – juos darė žentas. Gamindavo jis ir anksčiau, tai matydama ir pati užsinorėjau. Esu bedarbė, tai puikus užsiėmimas“, - kalbėjo pašnekovė ir pridūrė, kad jos gamintais aksesuarais žavisi moterys, merginos ir juos perka.

Pirmam šiųmečiam turgeliui po atviru dangumi gero oro buvo pagailėta, tačiau Rasos teigimu, nusiteikimą ir nuotaiką lemia kiti dalykai. Tai, moters teigimu, nepriklauso ir nuo pirkėjų skaičiaus. „Pardavėjo nuotaika nesusijusi su pirkėjų skaičiumi. Ji labiau priklauso nuo komplimentų, kuriuos išgirsti apie savo darbus, bendravimo su žmonėmis“, - sakė nors ir šąlanti, bet puikiai nusiteikusi moteris.

Tikslas – užsegti lagaminą

Neužsidirbti į blusturgį atvyko ir Svetlana. Merginos tikslas – kuo labiau ištuštinti savo spintą, nes laukia kelionė į užsienį, o su savimi ji teigė galėsianti pasiimti tik vieną lagaminą. „Ruošiuosi išvykti iš Lietuvos, taigi stengiuosi parduoti kuo daugiau savo drabužių, nes žinau, kad jų vis tiek negalėsiu su savimi pasiimti“, - atviravo ketvirtą kartą blusturgyje prekiaujanti jauna mergina.

Ant pakabų – Svetlanos marškinėliai, bliuzelės, sijonai, kelnės, ir didžiausia šių prekių kaina – 10 litų. Ji taip pat išdavė, kad per blusturgius pavyksta surinkti per 100 litų. Esą, ne pinigai čia svarbiausi, o įgyvendinti tikslą – parduoti apie 80 proc. savų drabužių.

„Šiandien sekasi labai gerai. Svarbiausia ne tai – daug ar mažai žmonių, o kad jie ką nors pirktų. Mano asmeninis tikslas – parduoti tiek drabužių, kad likusieji sutilptų į lagaminą“, - šypsojosi mergina.

Itin seni daiktai – brangūs

Atrodo, jei jau blusturgis, naudoti daiktai, tai ir kainos turėtų nesikandžioti. Deja, už senovinę vertybę tenka sumokėti. Giminės ir draugių aksesuarais prekiaujanti Jurgita ant savo prekystalio turėjo ir kelias dešimtis litų kainuojančių papuošalų.

„Kuo senesnis daiktas, tuo jis brangesnis. Yra apyrankių nuo dviejų litų, tačiau šie nuo 1960-ųjų išsaugoti papuošalai kainuoja daugiau – 40-60 litų“, - rodydama paauksuotus auskarus ir senovinę segę aiškino pardavėja.

Paklausta, kaip vertina buvusias blusturgio vietas, moteris sakė, kad prekybos centre „Gedimino 9“ sekėsi labai gerai. Ir sąlygos geros, ir žmonių daug ateidavo. O štai Pranciškonų vienuolyne, pašnekovės teigimu, buvo prastai.

„Žmonės, matyt, mažai žinojo, kad ten vyksta, toks užkampis, - pasakojo Jurgita ir pridūrė: - Į „Gedimino 9“ užsukdavo vyresnių moterų, inteligentų. Čia ateina daug jaunimo, ieško vintažinių aksesuarų, kitokių įdomybių. Irgi smagu.“

Sekmadienį prasidėjęs blusturgis svečių lauks visą vasarą iki pat rudens, kiekvieną sekmadienį nuo 12 iki 16 val. Prieš ketverius metus atsiradusio blusturgio organizatorės džiaugiasi, kad šį turgelį pamėgo vilniečiai ir miesto svečiai, o jo pavyzdžiu pasekė ir kiti Lietuvos miestai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių