Quantcast

Bilietai į E.Nekrošiaus „Idioto“ premjerą – nuo birželio 1-osios

Po dvejų metų darbo, liepos 1 d. Rusų dramos teatre bus galima išvysti vieno garsiausių lietuvių režisierių Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Idiotas“ pagal rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio romaną premjerą. Bilietai parduodami nuo birželio 1 dienos.

Itin atidžiai ir originaliai literatūros kūrinius interpretuojantis, ir jų temas kaip impulsus savito sceninio pasaulio kūrimui pasitelkiantis režisierius F.Dostojevskio kūrybos ėmėsi pirmą kartą. Speciali inscenizacija šiam pastatymui nebuvo rašoma, spektaklio tekstas, remiantis romano vertimu iš rusų kalbos, buvo formuojamas keliais etapais vykusių ir porą metų užtrukusių repeticijų metu. Ilgai brandinto spektaklio „Idiotas“ E.Nekrošius nelinkęs tiesiogiai tapatinti su šiandiena ir teigia, kad tai itin turtingas ir daugiaprasmis kūrinys.

„Idiotą“ E. Nekrošius kuria kartu su nuolatine komanda: scenografu Mariumi Nekrošiumi, kostiumų dailininke Nadežda Gultiajeva ir kompozitoriumi Faustu Latėnu.

Scenoje greta E.Nekrošiaus spektakliuose jau vaidinusių aktorių Salvijaus Trepulio, Margaritos Žiemelytės, Dianos Gancevskaitės, Vaido Viliaus, Vido Petkevičiaus, Vytauto Rumšo, Elžbietos Latėnaitės, išvysime ir šiam teatrui naujus veidus. Pirmą kartą „Meno forte“ vaidmenis kuria pernai studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigę jauni aktoriai Daumantas Ciunis ir Miglė Polikevičiūtė, pirmą kartą su režisieriumi dirba ir Neringa Bulotaitė bei Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Šis pasaulyje pripažinto lietuvių režisieriaus spektaklis yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.


Šiame straipsnyje: nekrošiusidiotas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių