Quantcast

Bernardinų sode pasodinta 80 tūkstančių tulpių svogūnėlių

  • Teksto dydis:

Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Nyderlandų Karalystės ambasadorius Kornelis Spaans lankėsi atnaujintame Bernardinų sode, kur dizaineriai iš Keukenhof gėlių parko ir P. Vileišio progimnazijos moksleiviai gėlininkams padėjo sodinti tulpes.

„Džiaugiuosi, kad Vilnius gavo dar vieną nuostabią dovaną. Esu dėkingas Nyderlandų Karalystės ambasadai prisidedant prie miesto papuošimo. Mes visi nekantriai lauksim pavasario, kai ant šio gėlių kilimo išryškės Vyčio ženklas“, - sakė Vilniaus meras.

Iš viso specialiai į Lietuvą atvykstantys didžiausio pasaulyje gėlių parko – Keukenhofo – specialistai pasodino 80 tūkst. tulpių svogūnėlių, kad pavasarį čia sužydėtų 125 kv.m. gėlių paveikslas – stilizuotas Vyčio ženklas.

Taip ambasada prisijungia prie projekto „Dovana Vilniui“ ir dovanoja stilizuotą Vyčio ženklą  Lietuvos žmonėms.

Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvos Respublikoje p. Kornelis Spaans sako, jog šis projektas  ypatingas ir tuo, jog Bernardinų sode skleisis naujos veislės tulpių žiedai, turintys lietuvišką vardą ir istoriją. Olandų gėlininkai, dovanojantys Lietuvai dešimtis tūkstančius naujai išvestos tulpių veislės svogūnėlių, lietuviams suteikė teisę sugalvoti ir jos pavadinimą.
Šia dovana įprasmintas Baltijos kelio 25-metis bei Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos tarybai. Tai dar vienas dviejų šalių – Nyderalandų Karalystės ir Lietuvos Respublikos – draugystės bei bendradarbiavimo ženklas.

Iki šiol bevardė buvusi tulpių rūšis oficialiai pakrikštyta Gintarinės Lietuvos vardu, kai komisija, kuriai vadovauja Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, vakar paskelbė konkurso Tulpės vardui išrinkti rezultatus. Kartu su juo vardus vertino Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje Kornelis Spaans, žurnalistė Edita Mildažytė, istorijos profesorius Alfredas Bumblauskas, kunigas Ričardas Doveika ir visuomenės veikėja Agnė Zuokienė.

Moksleivis, kurio sugalvotu vardu bus pavadinta naujoji tulpių rūšis, buvo apdovanotas kelione į Tulpių šalimi neretai tituluojamus Nyderlandus. Vilniaus mokyklų moksleivius lietuvišką pavadinimą naujai tulpių veislei sugalvoti paraginusi Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje gavo beveik 600 pasiūlymų.

Tai - ne pirmoji Nyderlandų tulpių veislė, turėsianti lietuvišką istoriją. 2008-aisiais, prieš Jos Didenybės Karalienės Beatrix valstybinį vizitą Lietuvoje pirmajai šalies poniai Almai Adamkienei buvo padovanota šviesiai rausva tulpė, pavadinta jos vardu. Ponios Almos tulpės iki šiol žydi Prezidentūros ir Prezidento rezidencijos sode.

Nyderlandų Karalystės ambasada šiemet taip pat Vilniui padovanojo 7600 gėlių. Šios gėlės pražydo Olandų žiede ir užėmė apie 120 kv. metrų plotą. Ši Nyderlandų Karalystės ambasados dovana miestui įteikiama jau antrąjį kartą. Pirmą kartą dar 2004 metais taip Vilnius ir Lietuva buvo pasveikinti įstojimo į Europos Sąjungą proga.

Projekto „Dovana Vilniui“ idėja kilo dar 2002 m. Pirmąsias dovanas Vilniui tuomet įteikė bendrovė „AVIVA Lietuva“, kuri Gedimino prospektą papuošė liepomis, „Sampo gyvybės draudimas“ už gėlynus Vokiečių gatvėje.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt/dovanavilniui  galima susipažinti su siūlomais dovanų paketais, kurių vertė nuo 500 Lt iki 200 000 Lt. Dovanas galės įteikti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Šiuo metu iš viso yra siūloma 100 dovanų paketų. Svetainėje pateikiama informacija apie kiekvieną dovaną – jos vertė, vieta, brėžiniai. Dovaną galima įteikti internetu, tiesiog užsiregistravus vilnius.lt/dovanavilniui ir užpildžius prašymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių