Quantcast

B.Cicėno mesti kaltinimai sostinės valdantiesiems bliūkšta

Įtakingi valdantieji greičiausiai neteisėtai slapta parduoda Vilniaus šilumos tinklų turtą ir perleidžia nuomoti didžiulius sklypus šalia Gariūnų. Tokiais įtarimais garsiai besisvaidžiusio tarybos nario Broniaus Cicėno įkarštį, regis, nugesino STT agentai.

Miesto valdantieji, visų pirma pats meras Artūras Zuokas, taip pat Vilniaus šilumos tinklų vadovas Arūnas Keserauskas, tarybos narys Kęstutis Nėnius, slapčia nuo visuomenės ir tarybos narių parduoda Vilniaus šilumos tinklų turtą ir perleidžia nuomoti didžiulius valstybinės žemės sklypus šalia 3-iosios termofikacinės elektrinės. Tokiais ir panašiais įtarinėjimais prieš porą savaičių viešai svaidėsi miesto tarybos narys, Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos atstovas Bronius Cicėnas.

Politikas garsiai skelbė, kad kovo pradžioje šiais galbūt neteisėtais sandoriais susidomėjo netgi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pasak B.Cicėno, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovai prašė STT ištirti „neskaidrų sandorį“. Esą VAATC iš Vilniaus šilumos tinklų už daugiau nei 3 mln. litų Jačionių g. 13, šalia 3-iosios termofikacinės elektrinės, įsigijo neaiškios vertės sklypą ir liko nepatenkintas šiuo sandoriu.

Rašte STT agentams buvęs VAATC centro vadovas Juozas Šiaudinis dėstė, kad nekilnojamasis turtas, kurį nupirko VAATC, yra abejotinos vertės, nes tai kiemo aikštelė, tvora, borteliai, taip pat nurodoma, kad šiomis lėšomis nepagrįstai gali būti padidintas bendrovės įstatinis kapitalas.

„VAATC nupirko statinius, kurie nereikalingi, ir ateityje nebus reikalingi įmonei. Taip pat Vilniaus šilumos tinklai perleido VAATC 4 ha valstybinės žemės sklypo nuomą“, – prieš porą savaičių aiškino B.Cicėnas. Jis nuogąstavo, neva padidintas Vilniaus šilumos tinklų valdomas turtas bus panaudotas koncerto „Icor“ interesams, susijusiems su šio koncerno siekiais statyti ir eksploatuoti komunalinių atliekų deginimo įrenginius.

Tačiau B.Cicėno ir J.Šiaudinio įtarimus ėmusi aiškintis STT nieko bloga dėl šių sandorių nerado. „Kreipimasis buvo išnagrinėtas STT pareigūnų. Ikiteisminis tyrimas nepradėtas, nes nenustatyta jokių faktinių duomenų apie galbūt padarytas nusikalstamas veikas“, – tokio STT atsakymo neseniai sulaukė pareiškėjas J.Šiaudinis.

Nors B.Cicėnas miesto valdančiųjų sąmokslo negali įrodyti, jis nelinkęs savo žodžių atsiimti: „Suprantu, kad, matyt, STT nėra noro užsiimti tuo, nes akivaizdu ir matyti, kad galbūt yra korupcija. Svarstau, kad galimi ir kokie nors STT ir A.Zuoko aplinkos ryšiai. Esu girdėjęs įvairių kalbų. Bet šiuo konkrečiu atveju tokie susitarimai ir tokios sutartys kelia abejonių ne tik man.“

Pats J.Šiaudinis šios istorijos komentuoti nebuvo linkęs. „Na, jei STT nieko nerado, matyt, taip ir yra“, – tiek dienraščiui tepasakė buvęs VAATC vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

gele

gele portretas
Man patinka Bronius Cicenas. Saziningas ir padorus politikas. Tik tiek, kad ka vienas padarysi pries visa gvardija...

zinai

zinai portretas
anas durnelis esti, senas pirdyla ;)
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių