Bažnyčios ir kalėjimo bendrumas įkvėpė menininkę iš Austrijos

Linco menininkės Anjos Westerfrölke iniciatyva vilniečiams atsivers Vizitiečių Švč. Jėzaus širdies bažnyčios vartai Rasų gatvėje. Po švenčių miestiečiai raginami nemokamai pasižiūrėti bažnyčioje įrengtas austrės tekstilės instaliacijas.

Kūrybai A.Westerfrölke įkvėpė bažnyčios istorija. XVII a. pabaigoje vienuolių vizitiečių lėšomis pastatyta bažnyčia po Antrojo pasaulinio karo buvo paversta kalėjimu. Jis bažnyčioje veikė iki pat 2007 metų.

Bažnyčia atrodo vis dar įkalinta tarp buvusio kalėjimo sienų. Ir ne tik iš kiemo pusės, kur stovi sargybos bokšteliai, bet ir viduje, kur laiptai jungia keletą aukštų, įrengti geležiniai sovietmečiu kvepiantys turėklai. Bažnyčioje pastatytos perdangos, įrengti kabinetai, sandėliukai ir bendro naudojimo patalpos.

Bažnyčios ir kalėjimo bendrumas pastato viduje A.Westerfrölke įkvėpė sukurti instaliaciją, kurią šiandien Linco menininkė vadina „Susitikimų vieta“.

„Stengiausi atskleisti periodą tarp bažnyčios ir kalėjimo. Bažnyčia – tai ne pastatas, o žmonių susitikimo vieta. Kalinių gyvenimai irgi turi visokių atspalvių. Norėjau, kad drabužis visa tai sugertų į save ir perteiktų žiūrovui“, - projekto idėja dalijosi menininkė.

Tam, kad išryškėtų architektūrinis ir kultūrinis sakralinio interjero savitumas, pasirinkti fragmentai dengiami restauratorių naudojama balta medžiaga. A.Westerfrölke erdvę įvilko tarsi į rūbą, sugeriantį bažnyčios istoriją skirtingais laikmečiais.

Po Šv. Velykų Linco menininkės A.Westerfrölke instaliacijas galės apžiūrėti ir miestiečiai, į specialias ekskursijas užsiregistravę oficialioje VEKS interneto svetainėje kulturagyvai.lt. Planuojama nemokamas ekskursijas rengti bent kartą per savaitę iki pat rudens.

Vykdant projektą rugsėjį ketinama surengti kalėjime sukurtų meno dirbinių parodą ir organizuoti kūrybines dirbtuves su nuteistųjų žmonomis ir artimaisiais. Linco menininkės projektui iš VEKS biudžeto skirta apie 50 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių