Baseinui Vilniuje – 1,6 mln. eurų iš Vyriausybės

 • Teksto dydis:

Vyriausybė žada prisidėti 1,6 mln. eurų prie naujo baseino statybų Vilniuje, Fabijoniškėse, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Premjeras tai tvirtino sutaręs su finansų ministru trečiadienį, po susitikimo su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi.

„Sutarėme, kad Vyriausybė skiria 1,6 mln. eurų, o savivaldybė pati prisideda 1,4 mln. eurų. Labai greitai turės būti pastatytas dar vienas baseinas prie Fabijoniškių“, - žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė A.Butkevičius.

Vilniaus savivaldybė planuoja, jog baseinas greta Abraomo Kulviečio mokyklos su 25 metrų takeliais galėtų iškilti jau kitąmet - jis būtų skirtas sportininkams ir mėgėjams, kurie galėtų naudotis baseinu laikinai, kol vietoje Lazdynų baseino iškils naujas sporto komlkeksas su 50 metrų ilgio plaukimo takeliais. Jį planuojama pastatyti 2019-aisiais.

Kaip anksčiau minėjo R.Šimašius, planuojama, kad šio baseino savininkė greičiausiai būtų savivaldybė, ji kompleksą galėtų ir valdyti, tačiau derinant su Plaukimo federacija esą galėtų būtų parenkamas ir privatus operatorius, pavyzdžiui, sporto klubai.

Skaičiuojama, kad baseino kaina galėtų siekti apie 3 mln. eurų.

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius tai įvertino kaip „labai džiugią naujieną“, kuri leis pradėti kelis mėnesius delstas viešųjų pirkimų procedūras.

„Gavome pažadą, jis nėra įformintas oficialiai, bet tikiuosi, kad viešai pasakyti pažadai bus vykdomi“, - sakė jis.

Kalbėdamas apie būsimąjį Lazdynų sporto kompleksą, jis pabrėžė, kad projektą planuojama baigti dar šiemet, o realius darbus pradėti kitą rudenį.

„Jei visi konkursai sklandžiai praeis, tikėtina, kad kitų metų rudenį tas baseinas jau turėtų būti uždaromas ir vykdomi griovimo darbai. Logiška, kad iki kito rudens planuotumėme turėti kitą baseiniuką, kuris patenkintų sportininkų poreikius“, - kalbėjo jis.

R.Šimašius yra sakęs, kad savivaldybė prisidėtų ir prie dar vieno baseino statybų Saulėtekio studentų miestelyje, jei jis būtų statomas Vilniaus Gedimino technikos ir Vilniaus universitetų iniciatyva.

Savivaldybė neseniai atmetė „Vichy“ vandens parko pasiūlymą jo valdomame sklype statyti baseiną su badmintono ir tinklinio aikštynais - parkas reikalavo, kad savivaldybė investuotų 3 mln. eurų iš savo biudžeto.

Birželio pabaigoje per 1500 žmonių pasirašė peticiją, kuriuo savivaldybė paraginta skubiai imtis naujo baseino statybų, iki bus pastatytas naujasis kompleksas Lazdynuose. Tarp pasirašiusių buvo garsūs Lietuvos sportininkai Edvinas Krungolcas, Giedrius Titenis, Lina Kačiušytė, Robertas Žulpa, Povilas Strazdas, taip pat ir Olimpinė čempionė, plaukikė Rūta Meilutytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių