Baltarusijos opozicijos atstovas Vilniuje siūlė kurti bendrą ES ir Rusijos politiką A.Lukašenkos atžvilgiu

Vieno iš buvusių Baltarusijos opozicijos kandidatų į prezidentus patikėtinis Stanislavas Šuškevičius Vilniuje pareiškė, jog būtina sukurti bendrą Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos politiką neseniai ketvirtai kadencijai perrinkto autoritarinio šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos atžvilgiu.

"Reikia rasti būdą, kad ES ir Rusija sukurtų vieningą politiką šios "juodosios skylės" Europoje, šio įtariamo nusikaltimais žmogaus atžvilgiu", - kalbėjo S.Šuškevičius trečiadienį per Lietuvos Seime surengtą Užsienio reikalų komiteto susitikimą su Baltarusijos opozicijos kandidatų į prezidentus atstovais.

S.Šuškevičius, kuris po nedemokratiškais pripažintų šalies prezidento rinkimų sakė, kad į Baltarusiją reikėtų įvesti Rusijos karines pajėgas, teigė, jog kol "Europa nebus vieninga to, kas vyksta Baltarusijoje atžvilgiu, mes turime mažai galimybių laimėti".

"Jei Europa žais taip - jei Baltarusijos valdžia prieš Rusiją, vadinasi, ją reikia palaikyti, o Rusija - jei Baltarusijos valdžia prieš Europą, vadinasi, ją reikia palaikyti, nieko gero iš to nebus", - svarstė buvusio kandidato į prezidentus Andrejaus Sanikovo patikėtinis.

Pasak jo, kai kurie užsienio šalių atstovai elgėsi nepagarbiai Baltarusijos opozicijos atžvilgiu.

"Aš trejus metus susitikinėjau su Lenkijos užsienio reikalų ministru Radoslawu Sikorskiu (Radoslavu Sikorskiu), ir jis sakydavo: "jūs turite šansą". Šiame kelyje jokių šansų nėra. (...) Europa turi susimąstyti, jog tokiais metodais negalima bendradarbiauti su žmonėmis, kurių rankos kruvinos", - kalbėjo S.Šuškevičius.

"Vienintelis džiaugsmas, kad keturių šalių - Švedijos, Lenkijos, Vokietijos ir Čekijos - užsienio reikalų ministrai užėmė garbingą laikyseną. Manau, tokios pozicijos turi laikytis visą Europa", - teigė jis.

Pasak A.Sanikovo patikėtinio, A.Lukašenka smurto prieš demonstrantų ėmėsi sužinojęs tikrus balsavimo rezultatus. S.Šuškevičiaus teigimu, pagal nepriklausomų išeinančių po balsavimo rinkėjų apklausų rezultatus, būtinai turėjo būti antras prezidento rinkimų turas.

"Išeinančiųjų apklausos rezultatai tapo žinomi žmonėms, kurie ėjo į aikštę. (...) Tai buvo akivaizdus pralaimėjimas, todėl mūsų karingasis storžievis, diktatorius A.Lukašenka tiesiog davė įsakymą mušti, ir viskas. Nieko kito būti negalėjo, be jo žinios viso to įvykti negalėjo", - sakė opozicijos atstovas.

Baltarusijos jėgos struktūros panaudojo jėgą išvaikyti protesto akciją, kuri surengta gruodžio 19 dieną pasibaigus balsavimui prezidento rinkimuose. Tuomet sumušti ir suimti šimtai protestuotojų, tarp jų - ir rinkimuose nugalėjusio autoritarinio Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos varžovai prezidento rinkimuose.

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija (CRK) apie A.Lukašenkos pergalę oficialiai paskelbė praėjusį penktadienį. Anot CRK sekretoriaus Nikolajaus Lozoviko, už A.Lukašenką balsavo 5 mln. 130 tūkst. 557 rinkėjai, arba 79,65 proc. visų balsavusiųjų, o jo varžovas Andrejus Sanikovas, aplenkęs kitus opozicijos kandidatus, surinko 2,43 proc. balsų.

Iš viso rinkimuose dalyvavo 90,65 proc. užregistruotų rinkėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

laisvamanis

laisvamanis portretas
Anksčiau,ar vėliau Lukašenkos laukia Čaušesku likimas.Klausimas tik,kiek dar tas asilas kenks savo tautai?

.

. portretas
viskas gerai o opozicija tik putojasi tegu toliau putojasi malodec lukasenka laiko sali stabiliose o opozicija tik vagiu gauja
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių