B. Nemcovo skvere įvyko akcija prieš Rusijos agresiją Ukrainoje

Šeštadienį Vilniuje, priešais Rusijos ambasadą esančiame Boriso Nemcovo skvere, maždaug 50 žmonių dalyvavo palaikymo akcijoje Ukrainai, prie kurios sienų pastarosiomis savaitėmis itin suintensyvėjo Rusijos karinių pajėgų veiksmai.

Vienas iš akcijos iniciatorių, europarlamentaras Petras Auštrevičius sakė, kad savo veiksmais Ukrainos pasienyje Kremlius jau dabar vykdo nusikaltimą prieš Ukrainą.

„Grasinimas ir baimės kurstymas šalia kitos valstybės savaime yra nusikaltimas. Nereikia net fizinio įsiveržimo. Todėl mes manome, kad yra pakankamai pagrindo jau dabar konstatuoti, jog Rusijos valdžia vykdo nusikaltimą“,– akcijoje kalbėjo P. Auštrevičius.

Jo nuomone, nors Rusijos užsienio politiką Vakarams pakeisti ir sudėtinga, tačiau būtina užtikrinti, kad Kremlius už savo agresiją sumokėtų kuo didesnę kainą.

„Kartais Rusijos užsienio politika užprogramuota tokioms klaidoms, bet ji turi už tai mokėti kuo aukštesnę kainą. Man atrodo, dabar, globaliame pasaulyje, kada valstybės susiję, ekonomikos persipynę, tai ta aukšta kaina yra iš tiesų nejuokinga. Aš labai pritariu toms sankcijoms, kurios buvo priimtos Amerikoje, ir labai tikiuosi, kad mes kažką rimtesnio išgirsime ES pusėje“, – sakė P. Auštrevičius, dar kartą akcentuodamas Vakarų vienybės ir palaikymo Ukrainai svarbą.

Tuo metu Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis sakė, kad į šią akciją jis atėjo ne kaip politikas, o kaip pilietis, norintis ginti demokratiją. Parlamentaras atkreipė dėmesį, kad Kremlius savo vykdoma politika siekia užgniaužti laisvę savo valdomoje ir kartu kaimyninėse valstybėse, o po tokių Rusijos veiksmų, Ž. Pavilionio nuomone, visuomet būna tolesnė karinė agresija prieš kaimynines šalis.

„Žudomi paskutinieji laisvės likučiai, o kai jie bus nužudyti, tuomet Rusija paprastai paleidžia tankus per sienas. Ypač, kai krinta Putino populiarumas, o šiuo metu jis kritęs iki panašaus lygio, kaip prieš įsiveržimą į Sakartvelą“,– B. Nemcovo skvere kalbėjo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

Jis neabejoja, kad tokiomis akcijomis ir tiesos kalbėjimu apie Vladimiro Putino vykdomą politiką galima atkreipti pasaulio dėmesį ir paskatinti pokyčius agresyvioje Rusijos užsienio politikoje.

„Be abejonės (galima pasiekti pokytį – ELTA), nes aš esu vienas iš tų Jono Pauliaus II mėgėjų, tas žmogus, šventasis, kažkada suprato, kad, jeigu vis dėlto suvienys visą pasaulį, o jis visgi sugebėjo tai padaryti kartu su Ronaldu Reaganu ir kitais, jeigu tu sakai tiesą, kaip pasakė Joe Bidenas ar mūsų prezidentas apie Putiną, kaip žudiką, tai po truputį tas pasaulis atsibunda“, – tvirtino Ž. Pavilionis.

ELTA primena, kad penktadienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas, kuriam buvo išsakytas Lietuvos nepritarimas dėl Rusijos vykdomos užsienio politikos ir žmogaus teisių pažeidimų.

Tuo metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva Maria Liimets ketvirtadienį lankėsi solidarumo vizite Ukrainoje, kurio metu Baltijos šalių ministrai pareiškė tvirtą paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui išaugusios Kremliaus eskalacijos Rytų Ukrainoje ir prie Ukrainos sienų fone.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

pagarba ukrainai kovoje pries rusu zudikus

pagarba ukrainai kovoje pries rusu zudikus portretas
Ten gerai butu kaip ir Prahoje tame parke pastatyti auskini tualeta ir ant jo sedinti nuoga zudika Putina rankose laikanti auksini sudo stumikli.

Kunigas

Kunigas portretas
Visiem ligonem linkiu kuo greičiau pasveikti

> Tam "Reikia padėti ukrainiečiams"

> Tam "Reikia padėti ukrainiečiams" portretas
Chi chi chi Istorijos debilas moko kitus kaip pažinti istoriją.
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių