A.Zuokas: visuomeninis judėjimas „Taip!“ rinkimuose nedalyvauja

Sostinės eksmeras Artūras Zuokas deklaruoja, kad jo vadovaujamo judėjimo kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąrašas nebus pavadintas šio judėjimo vardu.

Pateikdamas atsakymus 1diena.lt dėl savivaldybių rinkimų politinės kampanijos įkarštyje daugumai vilniečių išplatintų sveikinimo atvirukų, A.Zuokas pabrėžė, kad jo vadovaujamas "visuomeninis judėjimas "Taip!" rinkimuose nedalyvauja".

Pats A.Zuokas ir kiti šio judėjimo atstovai yra įsiregistravę savarankiškais politinės kampanijos dalyviais bei neslepia ketinimų dalyvauti vasario 27 dieną vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, keldami savo kandidatūras į Vilniaus miesto tarybą. A.Zuokas neneigia, kad judėjimo "Taip!" kandidatai į sostinės valdžią susijungs į vieną rinkimų sąrašą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas atkreipė dėmesį, kad susijungę kandidatų sąrašai turi teisę pasivadinti kokiais nori vardais. Išgirdęs, kad A.Zuokas teigia, jog jo judėjimas "Taip!" nedalyvauja rinkimuose, VRK vadovas sakė: "Labai įdomu... Vadinasi, jie neketina savo jungtinio kandidatų sąrašo pavadinti savo judėjimo vardu. Taigi, tai reikštų, kad balsavimo biuletenyje tokio pavadinimo nebus. Pažiūrėsim, ar tikrai taip atsitiks, kai sausį ateis laikas registruoti sąrašus".

VRK vadovas teigė, kad jeigu judėjimas "Taip!" vis dėlto siektų įrašyti į biuletenį savo pavadinimą, šiam judėjimui gali grėsti atsakomybė už tai, kad "politinės kampanijos laikotarpiu finansavo ir platino visiems potencialiems rinkėjams medžiagą, kuri gali būti pripažinta agitacine".

Tokia agitacine medžiaga Z.Vaigauskas pavadino A.Zuoko sveikinimo atvirukus sostinės gyventojams, išsiuntinėtus pastarosiomis šventinėmis dienomis. Pasak VRK vadovo, komisija greičiausiai pasidomės, ar šių atvirukų nereikėtų vertinti kaip politinės agitacijos kampanijos metu, kuri turėtų būti finansuojama tik iš specialiųjų sąskaitų.

A.Zuokas neigia, kad jo atvirukai yra agitaciniai. "Kalėdinis sveikinimas - tai tik mano, kaip organizacijos "Taip!" pirmininko ir žmonos Agnės Zuokienės, Seimo narės, vilniečių pasveikinimas su Kalėdomis ir Naujaisias metais. Minėtame sveikinime nėra agitacijos ir raginimų, kurie galėtų paveikti rinkėjų motyvaciją balsuoti per artėjančius savivaldos rinkimus kitais metais vasario 27 dieną", - tikino jis.

A.Zuokas informavo, kad visos atvirukų gamybos ir platinimo išlaidos padengtos iš judėjimo "Taip!" sąskaitos. Bendra išlaidų suma - 11 200 litų.

"Daugelio partijų lyderiai, Seimo nariai ar visuomenių organizacijų atstovai sveikino Lietuvos ar miestų gyventojus su šventėmis. Sveikinimo formos įvairios - atvirukai, internetas, užsakomieji sveikinimai spaudoje ir televizijoje. Visi jie apmokėti iš organizacijų sąskaitų, kai kurie net iš valstybinių institucijų, tai yra iš mokesčių mokėtojų lėšų", - aiškino A.Zuokas.

Tačiau jis atsisakė komentuoti tokį pat sveikinimo atviruką gavusio Z.Vaigausko abejones, ar nebūtų korektiškiau, jeigu politinės kampanijos laikotarpiu savarankiškas kampanijos dalyvis, koks yra A.Zuokas, tokio pobūdžio medžiagą apmokėtų iš specialiosios rinkimų sąskaitos. Šį klausimą irgi žada nagrinėti VRK.

A.Zuokas taip pat nekomentavo, ar ketina judėjimo "Taip!" sąskaita sveikinti vilniečius ir ateityje, kai jau nebevyks jokia rinkimų kampanija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prasideda

Prasideda portretas
Matosi, kad partiniai funkcionieriai jau pergyna ir kabinėjasi prie Zuoko. Balsuosiu už Zuoką.

vilniete

vilniete portretas
o as padekosiu uz atviruka. labai grazus - aciu :) matyt, kiti nesugalvojo, tai nervuojasi dabar :D

valentinas

valentinas portretas
Vagis ir kyšininkas įkūrė "visuomeninį judėjimą"...galėjo iš karto-"Vagių partiją".
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių