Quantcast

A.Zuokas: bankai galėtų refinansuoti iki 800 mln. litų Vilniaus paskolų

  • Teksto dydis:

Skolų kamuojamo Vilniaus miesto vadovas tikisi, kad bankai sutiks palankiomis sąlygomis perfinansuoti maždaug 600-800 mln. litų miesto paskolų.

Skolų kamuojamo Vilniaus miesto vadovas tikisi, kad bankai sutiks palankiomis sąlygomis perfinansuoti maždaug 600-800 mln. litų miesto paskolų. Artūras Zuokas sako, kad bankų pozicija keičiasi, Vyriausybei sutinkant padidinti miestui tenkančio pajamų mokesčio dalį nuo 42 iki 50 proc. bei miestui pačiam sprendžiant kai kurias problemas, pavyzdžiui, pertvarkant transporto sistemą.

"Šiandien gavome patvirtinimą, kad kitais metams miestui bus padidinta pajamų mokesčio dalis iki 50 proc., taigi, mums atsiranda galimybė išspręsti finansavimo problemas ilgam laikui - bankai jau kreipiasi dėl konsoliduotos paskolos konkurso, ir tokiu būdu mes būtume pajėgūs susitvarkyti savo finansus 10-15 metų. Kalba galėtų eiti apie 600-800 mln. litų paskolų refinansavimą kur kas mažesnėmis palūkanomis, nes anksčiau bankai mums skolino už 7 ir net 9 proc.", - BNS antradienį sakė A.Zuokas.

Anot jo, bankai, kurie anksčiau nenorėjo skolinti savivaldybei, dabar keičia poziciją, nes Vyriausybė sutinka 8 punktais padidinti miestui tenkančią pajamų mokesčio dalį, o pertvarkius miesto transporto sistemą, bus gautas apie 20 mln. litų metinis efektas.

Finansų ministerija ypač sunkioje finansinėje padėtyje esančiai savivaldybei penktadienį suteikė jau trečią šiemet - 12 mln. litų trumpalaikę paskolą. Kartu su vasarį ir gegužę suteiktomis paskolomis bendra jų suma yra 37 mln. litų, jas reikia grąžinti iki spalio 1 dienos.

A.Zuokas BNS sakė, kad paskolų suma yra lygi pernai iš nekilnojamojo turto mokesčio miesto negautoms pajamoms - apie 36 mln. litų, todėl su Finansų ministerija deramasi dėl jų kompensavimo.

"Iš tų 36 mln. litų 18 mln. litų negauta dėl Finansų ministerijos inicijuoto įstatymo pakeitimo, kuris leido finansų įstaigas ir bankus atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Šiuo metu ieškoma sprendimo, kaip subalansuoti pajamas", - BNS aiškino A.Zuokas.

Jo teigimu, jei nebus rasta sprendimo, "trečiąjį ketvirtį savivaldybę reikės uždaryti".

Savivaldybės Finansų departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Jasponienė BNS sakė, kad 12 mln. litų paskola, kaip nurodyta tarybos sprendime, suteikta biudžeto apyvartos lėšų trūkumui padengti, kol kas panaudota tik labai nedidelė jos dalis.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę pareiškė, kad be Vyriausybės finansinės paramos Vilnius rugsėjį bankrutuotų, todėl Vyriausybė turėjo imtis skubių priemonių.

Anot A.Zuoko, šiuo metu savivaldybės skola siekia 1,1 mlrd. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

METŲ METAIS

METŲ METAIS portretas
TAŠKYTI ŠAIBAS TAI SUGEBĖJIMŲ TURI, O PASKUI KAŽKO, KAŽKUR REIKALAUJA, PRAŠO.

METŲ METAIS

METŲ METAIS portretas
TAŠKYTI ŠAIBAS TAI SUGEBĖJIMŲ TURI, O PASKUI KAŽKO, KAŽKUR REIKALAUJA, PRAŠO.

METŲ METAIS

METŲ METAIS portretas
TAŠKYTI ŠAIBAS TAI SUGEBĖJIMŲ TURI, O PASKUI KAŽKO, KAŽKUR REIKALAUJA, PRAŠO.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių