A.Valinskas: koalicijos išlikimas nevertas nė vieno mano nukertamo daikto

Viešėdamas portalo forume Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas tikino, kad Lietuvos laukia daug nepopuliarių sprendimų, tačiau gyventojus kvietė tam nusiteikti, mažiau užsiimti savigrauža ir kaltųjų paieškomis ir dažniau šypsotis.

Sunerimęs dėl dvasinių vertybių bankroto

„Dabar visuomenėje tvyro savęs naikinimo, valstybės žeminimo ir kaltųjų paieškos nuotaikos. Ekonominės situacijos taip greitai nepakeisime - laukia daug nepopuliarių , bet būtinų sprendimų, saugant valstybę nuo bankroto, bet ne ką mažesnis būtent visuomenės nusiteikimas, nes ne ką baisesnis yra dvasinių vertybių bankrotas“, - penktadienį kalbėjo Seimo vadovas.

Atsakydamas į portalo lankytojo klausimą, kodėl neva netesėjo rinkiminio pažado, kad naujajame Seime „bus sunku, bet linksma“, A.Valinskas sakė, kad tai buvęs ne pažadas, o kvietimas.

„Galiu pasakyti, kad tai buvo ne tiek pažadas, kiek kvietimas, kad sunkmečiu bent moraliai vienas kitą palaikytume ir tiesiog susitikę gatvėje nusišypsotume. Kartu mes galime ir mes įveiksime (krizę - red.past.)“, - portalo forume kalbėjo Seimo pirmininkas.

Antikrizinis planas kelia abejonių

Vėliau jis pripažino, kad antikrizinis planas jam kelia abejonių, tačiau sakė, kad vieno teisingo sprendimo, kaip įveikti krizę, pasaulyje dar niekas nerado.

„Kalbant apie antikirizinį planą, jis kaip ir iš pat pradžių man kelia daugiau abejonių negu jame randu argumentų. Tačiau kiek valstybių - tiek būdų ieškoti kelių iš krizės. Tikro kelio kol kas nerado niekas. Vienur mokesčiai buvo mažinami, kitur - didinami, trečiose šalyse viskas palikta savieigai. Rezultatai daugiau ar mažiau visur vienodi, nes vartojimo mažėjimas yra ne įstatymų rezultatas, o įstatymai buvo priimti kaip būtini mažėjant vartojimui“, - kalbėjo Seimo vadovas.

Jis taip pat prasitarė, kad jam trūksta aiškumo Vyriausybei kalbant apie ekonomikos skatinimo perspektyvas. Šioje srityje, pasak A.Valinsko, koalicijos partneriai bene karščiausiai diskutuoja.

„Man asmeniškai trūksta konkretumo , kai Vyriausybė kalba apie verslo gaivinimo ir ekonomikos skatinimo perspektyvas. Kaip tik dėl to dabar ir vyksta karščiausi debatai koalicijos viduje“, - sakė A.Valinskas.

„Ateina metas grąžinti skolas“

Jis nurodė, kad dabar valstybė priversta mažinti išlaidas, nes esą atėjo metas grąžinti skolas. „Valstybė turi mažinti savo išlaidas, nes nėra pinigų. Tai yra savotiškas grąžinimas skolos, kai pastaruosius kelius metus gyvenome ne pagal išgales, o skolon“, - sakė A.Valinskas.

Jis taip pat išdėstė savo požiūrį apie Lietuvą ir pasaulį užgriuvusius sunkumus. „Laikausi nuomonės, kad šiais laikais yra ne krizė: po karo buvo krizė, per ekonominę blokadą buvo sunkmetis (visos valstybės ūkio sektorius krito 60 proc.), bet visuomenėje vyravo kitos nuotaikos“, - savo įžvalgomis dalijosi parlamento vadovas.

Dėl koalicijos ateities - atsargus

Portalo lankytojo paklaustas, ką duodantis nukirsti, kad dabartinė valdančioji koalicija išliks dar bent metus, A.Valinskas buvo atsargus.

„Nieko. Ar koalicija bus, ar nebus, jos išlikimo perspektyva neverta nė vieno mano nukertamo daikto. Be to, koalicijos stabilumas turi būti matuojamas ne Valinsko ar Kubiliaus (premjero Andriaus Kubiliaus - red.past.) nukertamų galūnių kiekiu, o bendru darbu“, - sakė parlamento vadovas.

Svetainės lankytojui pasiteiravus, ar Tautos prisikėlimo partija (TPP), kuriai vadovauja A.Valinskas, valdančiojoje koalicijoje nesijaučia esanti skriaudžiama, A.Valinskas tai paneigė. Tačiau atsakydamas į to paties skaitytojo klausimą, ar, jo nuomone, kitokioje koalicijoje, sudarytoje su kairiojo centro partijomis, jo partija būtų labiau gerbiama, TPP lyderis tvirtino, kad „ateityje gali būti visko“.

„Tikrai nesijaučiame skriaudžiami, o koalicija tikrai yra bloga, bet geriausia iš galimų. Nors ateityje gali būti visko, kol kas svarbiausia dabartinėje situacijoje jos stabilumas ir darbas“, - sakė Seimo vadovas.

Neatskleidė galimo naujo TPP frakcijos seniūno

Jis nesiryžo išsakyti savo nuomonės, kas galėtų tapti Seimo TPP frakcijos seniūnu, jeigu dabartinis lyderis Laimontas Dinius taptų kultūros arba aplinkos ministru.

„Kas galėtų tapti TPP frakcijos seniūnu, turės spręsti frakcija. Kam patikės - tas ir bus. Manau, kad šioje situacijoje pirmiausia turi vykti diskusijos partijos viduje, o ne viešoje erdvėje“, - sakė A.Valinskas.

Valdančiajai koalicijai siūlo išgirsti opoziciją

Seimo vadovas neatsakė ir į klausimą, ar galimas glaudus bendradarbiavimas su opozicinėmis Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijomis, žinant, kad abiejų šių partijų lyderiai išvyko dirbti į Briuselį.

„Priimant būtinus šaliai sprendimus, ypač šiuo metu, reikia remtis ne politinėmis simpatijomis ir antipatijomis, o darbinėmis žmonių savybėmis“, - kalbėjo A.Valinskas.

Vėliau jis pridūrė manantis, kad į racionalius opozicijos pasiūlymus reikėtų dažniau atsižvelgti.

„Darbas su opozicija yra būtinas, kaip ir galimybė įtraukti į darbotvarkę jų siūlomus projektus. Tai yra daugiau ne aritmetinis koalicijos išplėtimas, o pasiūlymas valdančiajai koalicijai dažniau išgirsti racionalius platesnių politinių jėgų pasiūlymus“, - sakė TPP lyderis.


Šiame straipsnyje: Valinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių