Pereiti į pagrindinį turinį

Autentiškiausioje Valdovų rūmų dalyje bus restoranas

2009-08-13 18:16
Autentiškiausioje Valdovų rūmų dalyje bus restoranas
Autentiškiausioje Valdovų rūmų dalyje bus restoranas / Roko Medonio nuotr.
Turinys

Lietuvos istorijos instituto Archeologijos skyriaus vyresnysis laborantas Tomas Baranauskas skandalingu vadina Valdovų rūmų suprojektavimą, pagal kurį autentiškiausiose jų vietose - vieninteliuose išlikusiuose rūmų rūsiuose - numatoma įrengti restoranus.

Tokį architektų užmanymą istorikas sako pastebėjęs viename iš lankstinukų, kuriuos galėjo įsigyti trumpam šią vasarą atsivėrusių rūmų lankytojai.

"Rūsiai yra vienintelės autentiškos išlikusios vietos. Šią vasarą lankytojai jų iš viso dar negalėjo pamatyti", - BNS sakė T.Baranauskas.

Jo teigimu, po buvusiu 19-ojo amžiaus pirklio Abraomo Šliosbergo namu buvę ir todėl vieninteliai gerai išsilaikę Valdovų rūmų rūsiai lankstinuke pažymėti ne kaip muziejinės ekspozicijos, o komercinės patalpos.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas sakė nekomentuojantis šio istoriko pateikiamų vertinimų, tačiau patvirtino, kad rūmų autentiškiausiuose rūsiuose turėtų veikti restoranai. Tačiau jis pabrėžė, kad restoranai veiks ne tik T.Baranausko įvardytuose rūsiuose.

V.Dolinskas aiškino, kad kritiką T.Baranauskas turėtų adresuoti architektams.

"Tačiau negi jis galvoja, kad architektai yra kvaili?", - klausė V.Dolinskas. Jo teigimu, rūsiai negali būti pritaikomi vaikščioti "masiniams srautams", dėl to ten ir nuspręsta rengti restoranus.

Restoranų lankytojams vis dėlto bus pasiūlyta susipažinti su autentiškais mūrais - ten planuojama suderinti maitinimo paslaugas ir ekspozicijas.