Quantcast

Atliekų vežėjas „VSA Vilnius“ kaltinamas neteisėtu mokesčių rinkimu

Vilniaus miesto savivaldybė viešai pareiškė esanti nepatenkinta atliekų vežėjo „VSA Vilnius“ sudaromomis sutartimis su gyventojais ir net grasina bendrovę pašalinti iš atliekų tvarkymo rinkos Vilniaus mieste.

Skundžiasi nepagrįstomis sąskaitomis

Vilniaus miesto mero pavaduotojo Romo Adomavičiaus teigimu, pastaruoju metu padaugėjo iš gyventojų gaunamų skundų dėl šios įmonės išrašomų sąskaitų už kietų buitinių atliekų išvežimo paslaugą.

„Gyventojai apmokestinami papildomais neteisėtais mokesčiais. Pavyzdžiui jų prašoma sumokėti po 50 litų už konteinerio pastatymą, tiek pat už jo nuėmimą, egzistuoja „tempimo“ mokestis. Be to, vilniečiai įpareigoti sumokėti už neatliktą konteinerių ištuštinimą, kaip už suteiktą paslaugą. Čia tik keletas pavyzdžių. Sutartyse yra kitų vartotojus diskriminuojančių sąlygų“, - sakė R.Adomavičius.

Vilniaus miesto valdžia įspėjo bendrovę „VSA Vilnius“ dėl netinkamai su gyventojais sudaromų sutarčių. Bendrovei „VSA Vilnius“ savivaldybė išsiuntė oficialų laišką, kuriame nurodoma iki 2009 m. rugpjūčio 7 d. peržiūrėti visas su atliekų turėtojais (fiziniais ir juridiniais asmenimis) pasirašytas sutartis.

Reikalaujama, kad šios būtų pataisytos ir atitiktų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2006 m. gegužės 24 dieną patvirtintas Vilniaus miesto atliekų tvarkymo taisyklėse.

Atliekų vežėjui pateiktas ultimatumas: per 1 mėnesį nepašalinti esamus trūkumus arba Vilniaus miesto savivaldybė ieško būdų, kaip nutraukti sutartį su šiuo atliekų vežėju. Mat „VSA Vilnius“ yra viena iš 7 bendrovių, galinčių teikti gyventojams atliekų tvarkymo paslaugą Vilniaus mieste. Tokią teisę ji įgijo viešo konkurso būdu.

Atliekų vežėjas pažeidimų neįžvelgia

Vilniaus valdžios metami kaltinimai nustebino bendrovės „VSA Vilnius“ vadovus. Bendrovės atstovė Vilma Ramanauskaitė patikino, kad „VSA Vlnius“ nėra gavęs jokio oficialaus savivaldybės rašto apie gyventojų skundus, juo labiau grasinimo nutraukti sutartį.

„Mūsų sudarytos sutartys su gyventojais ir juridiniais asmenimis atitinka visu reikalavimus. Negali būti jokių kalbų apie tai. Manyčiau, kad savivaldybė pirmiausia turėtų mums pateikti tuos konkrečius gyventojų skundus, tada mes žiūrėsime, jeigu yra pažeidimų - taisysime. Juk visus skundus, kuriuos mes gauname tiesiogiai, išsprendžiame labai sėkmingai“, - sakė V.Ramanauskaitė.

Bendrovės atstovė pridūrė, jog nereikėtų stebėtis tuo, kad didžioji dalis gyventojų skundžiasi būtent „VSA Vilnius“ bendrove. Esą tai natūralu, nes šis atliekų vežėjas aptarnauja didžiausią Vilniaus butų ūkių dalį. Visgi į kilusią konfliktinę situacija atliekų tvarkymo bendrovės vadovai nelikę numoti ranka. Artimiausiu metu planuojami susitikimai su Vilniaus valdžios atstovais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių