Atliekų deginimo įmonės poveikį aplinkai vertins dar kartą

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas, teikdamas išvadas dėl planuojamos greta Lazdynų statyti regioninės atliekų deginimo įmonės poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitos, pareikalavo dokumento rengėjų dar kartą organizuoti viešą ataskaitos pristatymą ir aptarimą su visuomene.

Tai daryti paskatino gyventojų gausiai išsakyti pasiūlymai, pastabos. Kiekvienas gyventojas galėjo susipažinti su ataskaita ir išsakyti savo nuomonę.

„Didžiausią visuomenės susirūpinimą kelia netinkamas galimų gamyklos statybos vietos alternatyvų nagrinėjimas poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje, - sakė Aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vedėjas Vitalijus Auglys. – Nerimą kelia klaidingų duomenų apie atliekų susidarymą, apie planuojamas deginti atliekas pateikimas, po deginimo likusių liekanų tvarkymas ir kt. klausimai. Visuomenė taip pat reikalauja pasikviesti ekspertus vertinant regioninės komunalinių atliekų deginimo įmonės poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą.”

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas raštu pateikė poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjui UAB „Cowi Baltic“ savo išvadas dėl minėtos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos ir iš visuomenės gautus komentarus, pastabas, pasiūlymus. Poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjas turės įvertinti visuomenės pastabas ir pagal jas atitinkamai pataisyti PAV ataskaitą. Savo nuomonę išsakę gyventojai, gaus motyvuotą paaiškinimą, kaip atsižvelgta į jų pasiūlymus, pastabas ar komentarus.

Kaip teigia Vitalijus Auglys, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas planuoja organizuoti viešą visų pasiūlymų aptarimą kartu su visuomene, poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėju, užsakovu. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas numato pasikviesti ekspertus, kurie dar kartą vertins poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. Jie taip pat vertins ir visuomenės pateiktus pasiūlymus komentarus ar pastabas.

Pažymėtina, kad Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas šiomis dienomis taip pat baigė nagrinėti Biokuro ir atliekų termofikacinės jėgainės statybos Klaipėdoje poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą ir pateikė poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjui savo išvadas, kuriose taip pat nurodė dar kartą organizuoti viešą ataskaitos pristatymą ir aptarimą su visuomene.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių