Quantcast

Atleistas mokytojas dėl neišmokėtos algos Fabijoniškių mokyklą perdavė antstoliams

  • Teksto dydis:

Jaunas mokytojas dėl neišmokėto atlyginimo perdavė antstoliams Vilniaus Fabijoniškių vidurinę mokyklą.

Kaip rašo portalas delfi.lt, prieštaringai vertinto politiko Vyto Karsoko vadovaujamai įstaigai tai ne pirmas nemalonumas – dėl amžiaus neteisėtai atleistai šios mokyklos mokytojai vasarą buvo priteista 12 tūkst. litų kompensacija.

Antstoliams mokyklą perdavęs mokytojas iš darbo nutarė išeiti savo noru, nes nepavyko susitarti dėl lankstaus darbo grafiko ir jo pavadavimo per studijas.

Pedagogo teigimu, pagal įstatymus jam priklausanti suma nesiekia tūkstančio litų. Darbo inspekcijos nutarimas, kad pinigai turi būti išmokėti, nevykdomas.

Kaip užsiminė mokytojas, jam telefonu buvo grasinama nekelti triukšmo, nes neva niekur negaus darbo. „Bijoti galima, bet kas iš to? Jei visi tylės ir neieškos teisybės nieko gero ir nebus – gyvename demokratiškoje valstybėje, o ne totalitarinėje“, - nusileisti nelinkęs vyras.

Rugpjūtį iš darbo išėjęs buvęs Fabijoniškių mokyklos mokytojas iki šiol neatgauna jam priklausančių pinigų. Pasak jo, mokykla ne tik vėlavo jam išmokėti darbo užmokestį, bet ir pažeidė kitus kelis Darbo Kodekso straipsnius.

„Galutinė situacija tokia, kad mokyklą perdaviau antstoliams, tačiau ji vis viena nevykdo prievolės su manimi atsiskaityti. Galima sakyti, kad tai juokingi pinigai, tačiau net ir tokie yra žmogaus nuosavybė ir joks darbdavys neturi teisės jų neišmokėti – bet kokiu atveju privaloma atsiskaityti su darbuotoju“, - pabrėžė pašnekovas.

Mokytojui nesuprantama, kodėl administracija ignoruoja įstatymus, tačiau „žioploms klaidoms“ jis to nelinkęs nurašyti.

„Jei darbdavys vėluoja sumokėti darbą paliekančiam darbuotojui, už praleistas dienas jam yra mokamas vidutinis darbo užmokestis, nesvarbu, kad žmogus jau yra atleistas“, - Darbo Kodeksą priminė mokytojas.

Pasak pašnekovo, raštiško susitarimo, kad mokykla su juo atsiskaitys vėliau, nebuvo, todėl už tris savaites (kai buvo vėluojama sumokėti, kas priklauso – delfi.lt) ir „prikapsėjo“ pinigų.

Buvęs mokytojas teigė susidūręs su spaudimu ir net grasinimais, kad niekur neras darbo.

„Tačiau jeigu tarp darbuotojo ir darbdavio kyla ginčas, jį bet kurios pusės iniciatyva galima nagrinėti Darbo inspekcijos Darbo ginčų komisijoje. Posėdžio metu priimamas sprendimas, kurį per 30 dienų galima ginčyti. Mano mokykla komisijos sprendimo nekvestionavo, o tai reikštų, jog sutiko išmokėti pinigus, tačiau neišmokėjo, todėl kreipiausi į antstolius“, - paaiškino vyras.

Gamtos mokslų mokytojui susidaro įspūdis, kad problema nesprendžiama iš principo. „Nežinau, gal kada nors kam nors ne ten kelią perėjau, kas žino“, - sakė pašnekovas.

Pasikalbėti su Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktoriumi delfi.lt nepavyko. Prieš pietus atsiliepęs telefonu ir išgirdęs, kad skambina žurnalistai, direktorius pokalbį atidėjo, nes „dabar susirinkimas“, tačiau sutartu metu jo kabinete nebebuvo. Kaip paaiškino referentė – išvykęs, iki darbo pabaigos nebepasirodys. Mobiliojo telefono numeris – paslaptis.

Kaip jau anksčiau buvo skelbta, Fabijoniškių mokyklos direktorius vadovavo socialliberalų Vilniaus skyriui, ėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Vadovavo Tautos prisikėlimo partijos pirmininko Arūno Valinsko rinkimų štabui. 2011 metų liepą už parašų klastojimą Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teisme su kitais trimis bendrapartiečiais buvo pripažintas kaltu dėl parašų klastojimo ir nubaustas 6,5 tūkst litų bauda.

Parašai klastoti 2009-ųjų balandžio 1-ąją, kad tuometinis Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis A.Valinskas galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių