Quantcast

Atidengti „Vienybės medį“ jau pasiruošta

Dvejus metus kurto įspūdingo dydžio pasaulio lietuvių vienybės simbolio – „Vienybės medžio“ – iškilminga atidengimo ceremonija įvyks jau liepos 6 dieną. Kiekvienas, šią dieną būsiantis Vilniaus Vingio parke, turės išskirtinę galimybę tapti istorinio įvykio liudininku.

„Vienybės medžio“ kūrimas bei pasiruošimas jo atidengimui subūrė ne tik idėjos autorius ir įgyvendintojus, bet ir daugiau menininkų. Skulptūros atidengimo ceremonija prasidės Andriaus Mamontovo dainos ,,Geltona, žalia, raudona” naujos versijos premjera - specialiai „Vienybės medžio” atidengimui paruoštą dainos versiją dainininkas atliks kartu su choru.

,,Vienybės medį” atidengs jų ekscelencijos Prezidentai Valdas Adamkus ir Algirdas Mykolas Brazauskas bei Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis. Skulptūros atidengimo ceremonijai vadovaus aktorius ir režisierius Vladas Bagdonas.

Idėjos autorius Tadas Gutauskas tikisi, kad skulptūros atidengime gausiai dalyvaus ir Lietuvos žmonės. ,,Lietuvos žmonių indėlis ir palaikymas man ypač svarbus. Ši skulptūra nebėra tik mano, ji – mūsų visų vienybės simbolis: kartu ją kūrėme, tobulinome, rinkome iškiliausias tūkstantmečio asmenybes ir netrukus atidengsime dabarties bei ateities kartoms. Tai – nuostabus jausmas“,- sako skulptorius. Menininkas viliasi, kad skulptūra taps ne tik vienu svarbiausių, bet ir pačiu ilgaamžiškiausiu Lietuvos tūkstantmečio akcentu.

Simboliška, kad ,,Vienybės medis” bus atidengtas Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės ,,Amžių sutartinė” metu. „Mūsų dainų šventės neturėjo jokio simbolio, tačiau jos – viena gražiausių vienybės apraiškų, visus jungianti per dainą, šokį, meną”,- džiaugiasi Tadas Gutauskas, skulptūros įkvėpėjas ir autorius.

Iškilminga skulptūros atidengimo ceremonija vyks liepos 6 d. nuo 16.15 val. Vilniaus Vingio parke (priėjimas nuo M.K. Čiurlionio g.)


Šiame straipsnyje: dainų šventėvienybės medis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių