Atidengta Užupio respublikos konstitucija žemaičių tarme

Šeštadienį gatvėje, kurią užupiečiai linkę vadinti Konstitucijų, įvyko dar vienos Užupio respublikos konstitucijos pristatymas. Tryliktoji ant sienos atsirado konstitucija žemaičių tarme.

Atidarymo renginyje dalyvavo Užupio respublikos prezidentas Romas Lileikis, kuris ir pristatė naująją konstituciją. Ją atidengus buvo sugiedotas Užupio himnas.

Vienas iš Konstituciją perskaičiusių žemaičių - maestro Donatas Katkus - teigė, kad tai, jog atsirado konstitucija žemaičių tarme, jam labai svarbu. Ir pridūrė manantis, kad ant šios sienos turėtų atsirasti konstitucijos i kitomis lietuvių tarmėmis.

„Jei esi nors kiek su Žemaitija susijęs, tokie dalykai kirbina širdį. Ir manau, kad čia turėtų atsirasti konstitucijos visomis lietuvių tarmėmis, nes Vilnius yra internacionalinis miestas. Jame gyvena ir dzūkų, ir žemaičių, taigi nereikėtų tik vienų išskirti“, - portalui diena.lt sakė D.Katkus.

Užupio konstitucijos žemaičių tarme iniciatoriai buvo Užupio respublikos prezidentas R.Lileikis, Užsienio reikalų ministerija, tačiau - ir patys žemaičiai.

„Pageidautina, kad iniciatyvą rodytų norintys, jog atsirastų jų konstitucija. Na, žemaičiai iniciatyvą parodė“, - sakė užupietis menininkas Marius Abramavičius. Jis pajuokavo, kad žemaičiai pasakė, jog nori, o Užupyje, pasak menininko, svarbu ko nors užsinorėti ir viską gali gauti.

Šis gražus renginys įvyko per patį Kaziuko mugės įkarštį ir buvo tarsi vienas svarbiausių jos akcentų. Šiemet mugėje - žemaičių dienos, taigi jiems iš tiesų skiriamas ypatingas dėmesys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių