Ar VTEK bausti A.Zuokas ir R.Adomavičius vėl susimažins mokesčius?

Sostinės savivaldybės politikai dar kartą imsis svarstyti nekilnojamojo turto mokesčio klausimą, kuris merą Artūrą Zuoką ir vicemerą Romą Adomavičių įklampino į viešų ir privačių interesų supainiojimo skandalą.

Sostinės savivaldybės administracija jau parengė dokumentus, kuriais apibrėžiami nekilnojamojo turto mokesčio tarifai Vilniaus savivaldybės teritorijoje 2013-iems metams.

Lygiai tokį patį klausimą tik šiems metams sostinės taryba svarstė ir praėjusių metų rudenį, tačiau tuomet jis nepraėjo be skandalų. Už nekilnojamojo turto mokesčio tarifo sumažinimą balsavę meras A.Zuokas, jo pavaduotojas R.Adomavičius ir kitas socialdemokratas Vytautas Milėnas anuomet užkliuvo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

Nuo šios komisijos posėdžio, kuriame buvo nuspręsta, kad pirmieji du politikai dalyvaudami balsavime sau turėjo tiesioginės naudos ir pažeidė įstatymą, praėjusi vos keliems mėnesiams miesto taryba vėl imsis pritarti lygiai tokiam pačiam mokesčių projektui.

Politikams siūloma pritarti kultūros, švietimo, poilsio, viešbučių, maitinimo paskirties patalpoms ir statiniams taikyti 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifą.

Pagal įstatymus, tokį turtą valdantys ir naudos iš mažesnio mokesčio galintys turėti politikai nuo balsavimo turėtų nusišalinti, tačiau VTEK pastaboms nepritariantys sostinės vadovai ir vėl greičiausiai balsuos.

VTEK atstovai greičiausiai nesiims stebėti, kaip kartą jau bausti politikai elgiasi balsuodami analogišku klausimu, tačiau tyrimą vis dėlto gali pradėti.

Kaip dienraščiui „Vilniaus diena“ sakė VTEK sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas, komisija ir pati savo iniciatyva turi teisę pradėti tyrimą.

„Tiek žmonių, kad galėtų sėdėti visų savivaldybių tarybose ir stebėti, mes neturime, tad greičiausiai tokiu atveju tektų laukti skundo arba kokio nors pranešimo viešojoje erdvėje“, - sakė T.Čaplinskas.

Anot jo, komisijos veiksmams A.Zuoko skundai teismams jokios reikšmės neturėtų.

„Manau, kad mes lygiai taip pat reikalui esant dar kartą nuspręstume, nepaisant vykstančių teismų procesų. Mūsų sprendimams įtakos tai neturi. Yra buvę atvejų, kai tie patys žmonės po kelis kartus buvo svarstomi komisijos posėdžiuose. Ar buvo tokių atvejų, kuomet bausdavome dėl tokių pačių nusižengimų? Dabar tiksliai negaliu pasakyti“, - sakė VTEK atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių