Ar lėks valdininkų galvos dėl statybų Pavilnių ir Verkių parkuose?

 • Teksto dydis:

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas reikalauja, kad būtų atlikti tyrimai, dėl kieno kaltės vyksta didžiulės statybos Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose.

Trečiadienį parlamento komiteto nariai priėmė sprendimą, kad Aplinkos ministerija, sostinės savivaldybė atliktų tyrimus, kas išdavė leidimus statyti didžiulius namus regioniniuose parkuose ir leido užtverti ten valstybės mišką, žemę. Parlamentarai siūlo atsiradus pagrindui kreiptis į teisėsaugą.

„Aplinkos ministerija turi įvertinti ir, jeigu reikia, kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl asmeninės atsakomybės. (Komiteto nutarime) kalbama, ar iš tiesų visi leidimai, kuriuos gavo ten namus pasistatę asmenys, gauti tikrai teisėtai. Juk regioniniame parke ribojamos statybos“, – po Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio žurnalistams sakė jo pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

„Akivaizdžiai buvo matyti – užtverti miškai, užtvertos valstybinės žemės. Kodėl Nacionalinė žemės tarnyba davė tuos leidimus? Vaizdas toks, kad darau, ką noriu, svarbu, kad pinigų daug turiu“, – sakė politikas.

Anot Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotojos Rūtos Baškytės, negalima tvirtinti, kad minėti regioniniai parkai virsta gyvenamaisiais kvartalais, tačiau problema, jog ten anksčiau buvusias sodybas keičia miesto tipo statiniai.

„Yra nustatyti ekologiniu, rekreaciniu požiūriu vertingų teritorinių plotai, kurie ir negrąžinami, ir neprivatizuojami, ir juose negalimos jokios statybos“, – sakė ji.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas taip pat siūlo apsvarstyti galimybę Verkių ir Pavilnių regioninių parkų pavaldumą atimti iš Vilniaus miesto savivaldybės ir perduoti Aplinkos ministerijai. Seimo narių teigimu, susidariusi padėtis rodo, kad savivaldybė nesugeba užtikrinti gamtosauginių ir viešųjų interesų apsaugos šiuose parkuose.

A.Salamakinas tvirtino kalbėjęs su kai kuriais verslininkais, pasistačiusiais namus Verkių ar Pavilnių regioniniuose parkuose, ir šie teigė, kad gauti leidimą statyboms tokioje vietoje padėjo pažintys.

„Teko bendrauti ir su verslininkais, jie pasakė, kad reikėjo turėti tam tikrų pažinčių, norint gauti leidimus statyboms. Susikėlė visi turtingi žmonės ir dabar nebandykite ten įeiti. Jeigu toks procesas vyks toliau, nė vienas vilnietis ten neįeis. Nematau, kad būtų pasakyta „stop“, – kalbėjo parlamentinio komiteto vadovas.

R.Baškytė teigė, kad tokiais atvejais veikia visa korupcinė sistema.

„Tai yra visa sistema. Jeigu kas nors manęs paklaustų, kur korupcijos reiškinius pamatyti, sakyčiau važiuokite į Vilniaus savivaldybę ir į šitas teritorijas“, – žurnalistams tvirtino ji.

A.Salamakino teigimu, regioninių parkų vadovė Seimo komitetui anksčiau yra sakiusi, jog statyboms pritarusi, nes patyrė didelį spaudimą.

„Iš direktorės išgirdau vienintelį argumentą: aš pajutau didžiulį spaudimą. Ji atsisakė įvardyti, kas darė spaudimą, nors leido suprasti, kad spaudimas buvo iš Vilniaus savivaldybės dirbančiųjų ar buvusių vadovų. Be savivaldybės aukščiausios valdžios leidimo nepasistatysi tu ten namo“, – teigė politikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintas

Gintas portretas
Na iesmininkas kaip ir rastas. Isejo is darbo.kaip ir nubaude save. O kaltu daugiau nera. "Sistema" niekad nebuna kalta. "Sistema" voge , vagia ir vogs. Jie nelieciamieji. "Sistemos neapkaltinsi. Jie bet ka gali apkaltint ir pasodint.0 mes ir toliau " stebesimes" sistemos " vaisias".

svarbūs dalykai

svarbūs dalykai portretas
O kaip ta partija ir jos vedlys kilęs iš Klaipėdos, kuris po kažkelintų kadencijų seime važinėja po Lietuvą ir spaudžia žmonėms rankas lyg koks Eligijus Palaimintasis? Kokia jo nuomonė dėl šių statybų? Tokie dalykai rinkėjui svarbu, o ne rinkiminiai reveransai.

Kaip čia yra?

Kaip čia yra? portretas
O kaip su statybomis "Žuvėdros" teritorijoje? Pajūrio regioninio parko žemėlapyje- ta teritorija priklauso parkui, o jau Klaipėdos miesto žemėlapyje- "Žuvėdros" teritorija -jau kaip miesto teritorija ir įsiterpia į regioninio parko teritoriją. Tai kaip čia yra?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių