Ar dažnai teks trauktis iš kelio, kai Lietuva pirmininkaus ES?

Per Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pusmetį Lietuvoje įvyks daugiau nei 200 renginių. Į dalį susitikimų skubančius aukšto rango pareigūnus lydės policijos ir specialiųjų tarnybų ekipažai. Vilniečiai pusiau juokais, pusiau rimtai svarsto dėl galimai kauksiančių sirenų gatvėse vasarą pasiimti atostogų ir traukti iš miesto, tačiau raminama, kad sirenomis piktnaudžiaujama nebus.

„Dėl švyturėlių ir sirenų naudojimo pagal situaciją sprendžia Kelių policija. Tikrai nenaudos ten, kur nereikia, nes pirmininkavimą siekiama padaryti draugišką miestiečiams. Sirenos bus jungiamos tik nepaprastais atvejais, kuriuos nustato policijos lydintysis ekipažas“, – informuoja Rasa Jakilaitienė, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atstovė spaudai Lietuvoje.

Panašiai kalba ir  Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius. Jis tvirtina, kad tikrai ne kiekvieną dieną kauks policijos automobiliai. „Tai bus per didesnius, rimtesnius renginius, galbūt tam tikrose vietose bus uždaromas eismas. Tačiau ta informacija bus pateikta eismo dalyviams ir per žiniasklaidos priemones“, – teigia G. Aliksandravičius.

Tuo metu Valstybės apsaugos departamento (VAD) direktorius Rymantas Mockevičius teigia, kad visi pirmininkavimo renginiai yra suskirstyti į grupes.

„Mūsų departamentas dirba su devyniais „A“ lygio renginiais. Tai yra standartinės apsaugos procedūros, delegacija lydima policijos, protokolinio automobilio, limuzino ir mūsų apsaugos mašinos. O su „B“ ir „C“ kategorijos renginiais dirba policija“, – sakė R. Mockevičius.

„Nėra taip, kad visą dieną ką nors girdėsite. Tai bus pora renginių per mėnesį, vieni svarbesni, kiti mažiau svarbūs, žinoma, [viską reikės vertinti] pagal grėsmes, nes neramus pasaulis“, –  aiškina direktorius.

R. Jakilaitienė pažymi, kad tarptautinė praktika yra platesnė ir saugoma daugiau asmenų nei kad įtraukta Lietuvoje. „Turėsime remtis savo protokolu ir atsižvelgti į tarptautinę praktiką, reaguoti į tam tikras ypatingas situacijas“, –  pridūrė atstovė spaudai.

„Supraskite, jei atvažiuos VIP atstovai, prezidentai, monarchai, tai pagal protokolą mes privalome judėti, dėl jų saugumo sustojimų būti negali. Briuselyje vos ne kiekvieną dieną vykdomi ypatingai svarbių asmenų judėjimai. Mes esame nedidelė valstybė, rečiau tokie asmenys atvyksta“, – kalbėjo Kelių policijos viršininkas.

Per Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pusmetį Lietuvoje bus surengta per 200 susitikimų: daugiau kaip 20 aukšto lygio susitikimų (tarp jų – 15 neformalių ministrų susitikimų), daugiau nei 160 ekspertų lygio susitikimų, 12 parlamentinių renginių, kuriuos organizuos Seimas, apie 70 socialinių partnerių organizuojamų susitikimų.

Didžiausias politinis daugiašalis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys – Vilniuje vyksiantis ES narių ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas, į kurį laukiama atvykstant 28 ES valstybių narių vadovų, politinių lyderių iš šešių Rytų partnerystės valstybių, ES ir tarptautinių finansinių institucijų atstovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių