Pereiti į pagrindinį turinį

Aptartas pasirengimas 2012 metų pasauliniam kongresui Vilniuje

2009-04-27 14:57
Turinys

Savaitgalį Vilniaus miesto savivaldybėje surengta tarptautinė konferencija „Sveika aplinka - sveikas žmogus. Pasirengimas XII pasauliniam IFEH kongresui Vilniuje 2012 m.“.

Jos organizatorė - Tarptautinės aplinkos ir sveikatos federacija, vienijanti 37 pasaulio valstybių visuomenės sveikatos specialistus iš Europos, Australijos, Amerikos, Afrikos ir Azijos šalių. Konferencijoje buvo aptarti pasaulio aplinkosaugos klausimai: aplinkos ir sveikatos rodikliai, maisto sauga, vaikų sveikata, klimato kaita, aplinkos ir sveikatos strategija ir veiksmų planas, pasirengimo XII pasauliniam IFEH kongresui Vilniuje 2012 m. programa.

Konferencijos svečius ir dalyvius pasveikino sostinės mero pavaduotojas Gintautas Babravičius. Pranešimus apie Lietuvos higienistų ir epidemiologų sąjungos veiklą ir pasirengimą pasauliniam IFEH kongresui Vilniuje skaitė Lietuvos higienistų ir epidemiologų sąjungos ir Tarptautinės aplinkos ir sveikatos federacijos valdybos narys Marius Urbonas. Sveikatingumo plėtrą Vilniuje pristatė Sveiko miesto biuro direktorė Danguolė Vaitkienė, o Lietuvos aplinkos sveikatinimo programą apžvelgė Lietuvos higienistų ir epidemiologų sąjungos valdybos narė Ingrida Zurlytė.

Konferencijoje dalyvavo Tarptautinės aplinkos ir sveikatos federacijos prezidentas Bernardas Forteathas (Škotija), Tarptautinės aplinkos ir sveikatos federacijos sekretorius Raymondas Ellardas (Airija), Europos aplinkos ir sveikatos federacijos nariai iš Anglijos, Olandijos, Suomijos, Maltos.

Lietuvos prevencijos medicinos atstovų - higienistų - pasirengimas pasauliniam kongresui Vilniuje buvo įvertintas teigiamai. Tikimasi, kad Vilnių - XII pasaulinio kongreso „Naujos technologijos, sveikas žmogus ir aplinka“ sostinę - 2012 metų gegužę aplankys apie 1000 delegatų iš viso pasaulio.