„Apsaugok mane“: perėjose nukentėję vaikai gaus iki 10 tūkst. litų

Šį rugsėjis jau dešimtas, kuomet rengiama akcija „Apsaugok mane“. Akcijos tikslas – apsaugoti vaikus, keliaujančius į mokyklą. Akcijos rengėjai skelbia, kad nelaimės atveju sankryžose nukentėjusiems moksleiviams ir šiemet bus išmokamos iki 10 tūkst. litų draudimo išmokos.

Siūlo riboti greitį

Šiemet vien Vilniuje mokslo metus pasitinka apie 70 tūkst. moksleivių. Iš jų – apie 5 tūkst. pirmų klasių auklėtiniai, kurie jau rugsėjį pažirs į gatves. Akcijos „Apsaugok mane“ rengėjai atkreipia dėmesį, kad ypač žemesnių klasių moksleiviai skubėdami į mokyklą būna išsiblaškę, ne visada tik amai apsidairo eidami per perėjas, dažnai, pamatę kitoje kelio pusėje sliūkinantį draugą, bėgte metasi per gatvę.

Tad akcijos rengėjai prašo visų vairuotojų būti atidesniems kelyje, pasirinkti saugų greitį, kad, į gatvę išpuolus mažamečiui, šie sugebėtų laiku sustabdyti transporto priemonę ir išvengti nelaimės. Apie tai vairuotojams primins 236 sostinės perėjos šviečiantys akcijos ženklai bei plakatai „Apsaugok mane“,  14 iš perėjų guli suremontuoti greitį ribojantys slenksčiai, dar 21 perėjoje pastatyta naujų „gulinčių policininkų“.

Pavojingiausi ruožai prie nereguliuojamų sankryžų nudažyti raudona spalva. Taip pat visose geltonu akcijos ženklu pažymėtose perėjose pirmąją akcijos dieną budės akcijos organizatoriai bei policijos pareigūnai.

Nelaimės atveju - išmoka

Vienas akcijos rengėjų – „Lietuvos draudimas“ šiemet vėl visiems šalies moksleiviams dovanoja draudimą 10 tūkst. litų sumai. Draudimo išmokos bus skiriamos Vilniaus mieste besimokantiems vaikams, rugsėjį, 9-17 val. nukentėjusiems per eismo įvykį. Kituose Lietuvos miestuose besimokantieji vaikai padrausti nuo nelaimės kelyje tik pirmąją rugsėjo savaitę.

„Šiemet mes padarėme išimtį ir drausime visus moksleivius visose perėjose, ne tik pažymėtose geltonuoju akcijos ženklu. Ypatingai šiuo metu tai yra aktualu, nes vaikai yra mūsų pats brangiausias turtas. Net maža nelaimė, nutikusi vaikams, yra labai skaudi. Suprantama, tie išmokėti pinigai negali kompensuoti to skausmo, bet gali padengti reabilitacijos išlaidas, už jas galima nupirkti brangesnius vaistus ar vaikui jo seniai išsvajotą žaislą“, - sakė „Lietuvos draudimo“ valdybos narė Daina Daubarė.  

Pernai metais pagal nelaimingų atsitikimų draudimą už patirtas įvairias traumas vaikams išmokėta apie 1,5 mln. litų. šiemet šios išmokos siekia apie 700 tūkst. litų.

Vaikams dovanoja atšvaitų

Be „Lietuvos draudimo akcijoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei Lietuvos automobilių kelių direkcija. Pastaroji Vilniaus moksleiviams dovanoja atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes.

„Tamsiu paros metu atšvaitai saugumui yra ypač svarbūs. Žmogų su atšvaitu trumpiausias šviesas įsijungęs vairuotojas pamatys bent prieš 150 metrų, o žmogų be atšvaito – tik prieš 50 metrų“, - pabrėžė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.  

Pastebėta, kad atšvaitai padėjo sumažinti nelaimingų atsitikimo skaičių kelyje. 2005 m. tamsiu paros metu žuvo 209 pėstieji ir dviratininkai, o pernai – 128 pėstieji, o tai - 39 proc. mažiau. 

Lietuvos keliuose nukentėjusių ir žuvusių vaikų ir jaunuolių skaičius:
Amžius           Žuvo                                   Sužeista

                      2007              2008              2007              2008

 

Iki 4 metų      8                    4                    154                106

5-14 metų      23                  15                  765                608

15-24 metų    162                106                2536              1711

 


Šiame straipsnyje: perėjaRugsėjo 1apsaugok mane

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių