Pereiti į pagrindinį turinį

Apklausa: Vilniaus konservatoriai savivaldos rinkimuose būtų pirmi

2010-12-17 20:17
Apklausa: Vilniaus konservatoriai savivaldos rinkimuose būtų pirmi
Apklausa: Vilniaus konservatoriai savivaldos rinkimuose būtų pirmi / Mindaugo Ažušilio nuotr.
Turinys

Jei rinkimai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą vyktų ateinantį sekmadienį, pirmieji sąraše būtų konservatoriai.

Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Socialinės informacijos centras“ atliktas sociologinis vilniečių nuomonės tyrimas.

Į tarybą taip pat patektų Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos bei „Tvarka ir teisingumas“, rašo alfa.lt.

10,5 proc. Vilniaus gyventojų nurodė ketinantys savivaldybių tarybų rinkimuose balsuoti už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. Antroje ir trečioje vietose rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos. Už socialdemokratus Vilniuje ketina balsuoti 9 proc., o Darbo partiją rinktųsi 6,7 proc. vilniečių.

Toliau pagal gyventojų simpatijas sostinėje rikiuojasi partija „Tvarka ir teisingumas“ (5,9 proc.), Artūro Zuoko judėjimas (4,3 proc.) bei Liberalų ir centro sąjunga (3,9 proc.).

Įstatymas numato, kad savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatų sąrašas dalyvauja skirstant mandatus, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc., o už jungtinį kandidatų sąrašą – ne mažiau kaip 6 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

SIC tyrimas parodė, kad nemaža dalis vilniečių nežino arba dar neapsisprendė, už kurią partiją atiduotų savo balsus. Tokių rinkėjų Vilniuje yra 35,3 proc. Neketinančių balsuoti rinkimuose yra 18 proc. vilniečių.

SIC reprezentatyvią Vilniaus mieste registruotų 18 metų ir vyresnių gyventojų apklausą atliko 2010 m. lapkričio 29 – gruodžio 6 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1000 vilniečių. Apklausa atlikta interviu telefonu būdu. Tyrimo duomenų paklaida ±3 proc.