A.Paleckiui - dvigubas antausis (papildyta 17.50)

Antradienio mitingo organizavimą perėmęs "frontininkų" lyderis Algirdas Paleckis gavo dvigubą antausį: sostinės savivaldybė neleido jam organizuoti renginio, mat tam pasipriešino Seimo kanceliarija, o smulkieji verslininkai, kuriuos A.Paleckis dievagojasi ginantis, oficialiai atsiribojo nuo „Fronto“ organizuojamos akcijos.

Nors smulkiųjų verslininkų atstovai atsisakė mitingo, tačiau juos prie Seimo vasario 3-ąją kviečia „Fronto“ partijos lyderis A.Paleckis. Manoma, kad jis tautą kursto specialiai, siekdamas populiarumo savo partijai.

„Fronto“ partija prieš kelias dienas buvo pateikusi prašymą savivaldybei, kad būtų išduotas leidimas mitingui prie Seimo vasario 3-ąją dieną. Tą pačią dieną ketino mitinguoti ir Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija (LSVPA). A.Paleckis tikina nujautęs, kad verslininkų atstovai mitingo atsisakys, todėl nusprendė pats inicijuoti susibūrimą tą pačią dieną ir toje pačioje vietoje, kaip buvo numatyta.

„Smulkūs verslininkai turi teisėtus lūkesčius, kuriuos jie turi teisę išsakyti mitingo metu valdžiai. Jeigu mitingo nebus, didelė gyventojų dalis liks nuvilta“, - apsisprendimą perimti mitingo estafetę motyvavo A.Paleckis.

Priminus, kad verslininkai patys atsisakė mitingo, nes ketvirtadienį su Vyriausybe pasirašė memorandumą, „Fronto“ lyderis nusileisti nenorėjo.

„Aš ir „Frontas“ netiki šita vyriausybe. Tai yra marionetinė, monopolistų vyriausybė, kuri stumia smulkų verslą į kampą.  Daug memorandumų buvo pasirašyta, ir kas iš to? Tai tik taktinis vyriausybės žingsnis, kaip išvengti mitingo, kurio jie bijo“, - primygtinai įrodinėjo A.Paleckis.

Tačiau leidimo "Fronto" lyderis negavo. Kaip portalui teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, tam griežtai nepritarė Seimo kanceliarija.

„Seimo kancleris atsiuntė pakankamai kategorišką raštą, kuriame sakoma, kad jis nepritaria renginio organizavimui toje vietoje“, - aiškino G.Paluckas.

A.Paleckio nuomone, Seimo kanceliarija priešinasi mitingui prie Seimo, nes bijo akis į akį susidurti su valdžios sprendimais pasipiktinusia tauta. Riaušių galimybę A.Paleckis linkęs neigti, tačiau nė nemano prisiimti atsakomybės, jeigu neramumai jo organizuojamame proteste kiltų.

Bet „frontininkų“ neparėmė ne tik politikai, bet ir smulkieji verslininkai. „Mes  nesame tie, kurie organizuos šitą mitingą, todėl nuo jo atsiribojame. Mes oficialiai atsiimame savo prašymą dėl leidimo protestui prie Seimo vasario 3-ą dieną. Llikus 10 dienų iki mitingo, mes rezoliuciją su reikalavimai pateikėme Vyriausybei ir džiaugiamės, kad pavyko su ja susitarti taikiai. Mitingo nenorėjome, nes buvo tikimybė, kad per jį gali kilti neramumų. Visgi, paskutiniais duomenimis, mitinge ketino dalyvauti apie 50 tūkst. žmonių,“, - tikino LSVPA pirmininkė Zita Sorokienė. 

Jau penktadienį A.Paleckis vėl turėtų belstis į savivaldybės kabinetus, prašydamas leidimo piketuoti kitoje vietoje. Vienos labiausiai tikėtinų alternatyvų - aikštelė prie Sporto rūmų bei Kalnų parkas.

Vis dėlto pasiruošta ir galimiems neramumams prie Seimo. G.Palucko teigimu, pastatas, nepaisant atšaukto mitingo, bus apjuostas apsaugine tvorele, apylinkes atidžiai stebės teisėsaugos pareigūnai.

„Mes nieko nebijom, bet viskam ruošiamės“, - reziumavo G.Paluckas.

Plačiau apie mitingo ateitį skaitykite penktadienio dienraštyje.


Šiame straipsnyje: paleckisriaušės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių