A.Paleckis nori nusiplauti riaušių kurstytojo vardą

Įtariamas riaušių prie Seimo kurstymu A.Paleckis suskubo gelbėti savo vardą ir spiria savivaldybės tarybą pasirašyti po rezoliucija dėl parlamentinės darbo grupės įkūrimo riaušėms tirti.

„Frontas“ pasibaisėjo policija

Dar riaušių dieną, sausio 16-ąją, Premjeras Andrius Kubilius pasidalijo įtarimais, esą „Fronto“ partija ir jos lyderis A.Paleckis prisidėjo prie riaušių kurstymo per mitingą prie Seimo. Tąkart A.Paleckis puolė grasinti Premjerui teismais, o dabar savo garbę nusprendė ginti prisidengdamas Vilniaus miesto taryba.

Trečiadienį prasidėjus tarybos posėdžiui jis ėmė agituoti politikus, pasirašyti po jo partijos sukurta rezoliucija. Jos tekstas skelbia, kad savivaldybė, išdavusi leidimą mitingui, prisiima atsakomybę dėl jo padarinių. Taip pat kaltinama policija, prieš riaušininkus panaudojusi jėgą ir išdrįsusi pakelti ginklą. Esą ginkluotos jėgos ir specialiųjų priemonių panaudojimas yra neteisėtas ir smerktinas.

Pastarasis punktas atsirado ne šiaip sau. Mat per riaušes „Fronto“ partijos nariui Antanui Čebatoriūnui buvo peršauta koja.

„Jis gelbsti savo kailį!“

A.Paleckio noras burti parlamentinę grupę papiktino savivaldybės tarybos opoziciją. Jos nariai tikino, kad A.Paleckis šiuo skambiu pareikšimu bando nusiplauti po riaušių prilupusią kurstytojo dėmę.

Konservatorių frakcijos narys Povilas Tamošauskas ragino politikus nesileisti klaidinamiems skambių A.Paleckio lozungų.

„Paleckis gelbsti savo kailį, jaučiasi prisidirbęs. Nepasiduokime šitai provokacijai. Už kokius nuopelnus mes tiek dėmesio skiriame vienos politinės jėgos reklamai, kuri yra prisidėjusi prie riaušių organizavimo? Jis turėtų atsiprašyti, o mes turėtume krikščioniškai jam atleisti“, - gėdino P.Tamošauskas.

Jį palaikė ir kitos opozicinės frakcijos. „Aš prieš tai, kad savivaldybės taryba būtų paversta kieno nors politiniu įrankiu. Aš kategoriškai prieštarauju, kad rezoliucija būtų visos tarybos vardu. Aš už tai, kad po ta rezoliucija būtų tik pritariančiųjų jai pavardės“, - priešinosi liberalcentristas Gintautas Babravičius.

„Tie, kurie surašė tekstą, surašė jį vienpusiškai. Policija bloga, o kurie nukentėjo nuo jos, yra geri. Jeigu norite pasirašyti tokią politinę deklaraciją – pasirašykite, bet aš už ją nebalsuosiu“, - priešinosi ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Arūnas Štaras.

Rezoliuciją kūrė A.Butkevičius

A.Paleckio rezoliucijos stojo ginti Vilnių valdančiosios koalicijos nariai. Aršiausias teksto šalininkas buvo jo bendraautoris, naujas „Fronto“ partijos narys bei rinkimų štabo vadovas Audrius Butkevičius.

„Bet kokio sankcionuoto mitingo metu policija turi perspėti žmones apie tai, kad bus panaudoti šaunamieji ginklai ir leisti po to norintiems išeiti. Policija be jokio perspėjimo šaudė į žmones nuodingomis dujomis, nepriklausomai, ar jie chuliganai ar ne. Šitie veiksmai neteisėti ir nukreipti priešų mūsų miestiečius, už kuriuos mes nešame atsakomybę“, - tikino A.Butkevičius.

Jam antrino Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Gediminas Rudžionis. „Mes turime žiūrėti į tuo įvykius ne kaip politinių partijų frakcijų nariai, o kaip piliečiai, kurie buvo Vilniuje praėjusį penktadienį. Mes nesiimame teisėjo vaidmens, tačiau galime kreiptis į Seimą prašydami, kad valdžia visą laiką būtų žmonių“, - populiarių lozungų kalboje nevengė G.Rudžionis.

Meras piktnaudžiauja balso teise

Savivaldybės Teisės departamento direktorius Egidijus Vilkickas informavo, kad tarybos siūlymas burti grupę riaušėms tirti Seimui nėra privalomas. Tačiau, jeigu taryba išreikštų savo nuomonę, gal į ją parlamentarai ir atsižvelgtų. 

Negalėdami įtikinti vieni kitų palaikyt arba ne A.Paleckio dokumento politikai nusprendė balsuoti. Rezultatas – pritrūkus balsų dokumentui nepritarta. Meras Juozas Imbrasas sukluso, o opozicijos nariai ėmė iš jo šaipytis „Perbalsuojam! Taigi ne kartą taip darėte“.

Nors tokios replikos merą suerzino, jis paskelbė pakartotinį balsavimą. Įsiutusi opozicija vėl apleido tarybos salę. Paskelbtas balsavimas rankomis. Ir šis valdančiajai koalicijai buvęs sėkmingas. Vos vieno valso persvara buvo surinktas kvorumas ir dokumentui balsų dauguma pritarta.


Šiame straipsnyje: paleckisriaušės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių