Quantcast

A.Kubilius Vilniuje pasigenda elektrinių modernizavimo projektų

Premjeras Andrius Kubilius nemato Vyriausybės kaltės dėl esą stringančio Vilniaus elektrinių modernizavimo ir pasigenda tokių projektų sostinėje.

Taip jis reagavo į Vilniaus vadovų pareiškimus, jog Vyriausybė esą neparengia dokumentų termofikacinių modernizavimui ir neskiria lėšų joms atnaujinti. Vilniaus valdžia praėjusią savaitę nutarė dėl to Vyriausybę skųsti Europos Komisijai (EK).

„Ne patys projektai (Vilniuje - BNS) rengiami, o rašomi laiškai kažkur tai. Be konkrečių projektų, kuriuos turi parengti pačios savivaldybės, niekas nesiruošia jokių lėšų kam nors skirstyti - nematydami tų projektų. Vilniaus mieste didžiausia problema yra su pačiais projektais“, - pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius.

Praėjusią savaitę miesto tarybai pritarus kreipimusi į EK, Vilniaus meras Artūras Zuokas teigė besitikintis, jog jeigu „nesusikalbama Vilniuje, tai gal susikalbėsime Briuselyje“.

Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus praėjusią savaitę aiškino, jog kreipiamasi dėl Lietuvos padaryto bendrijos teisės pažeidimo - anot jo, Lietuva EK įsipareigojo pateikti investicijų planą, pagal kurį iki 2015 metų gruodžio 31 dienos turi būti atlikti darbai, užtikrinantys Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinių elektrinių veiklos modernizavimą. Jis teigė, jog tam buvo numatyta 171 mln. eurų (590 mln. litų) ES lėšų, tačiau Vyriausybė, turėjusi skirti šiam projektui 150 mln. litų, juos perskirstė kelių tiesimui.

Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinės elektrinės nuo 2016 metų turi atitikti ES keliamus reikalavimus dėl taršos.

Vyriausybė ir šalies prezidentė nuolat kritikuoja Vilniaus valdžią dėl nesugebėjimo tvarkytis energetikos ūkyje, o merą Artūrą Zuoką - dėl jo interesų šiame versle. Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, jog miesto šilumos ūkyje piktnaudžiaujama monopoline padėtimi, matomi „Icor“ grupės interesai, o didelė dalis atsakomybės dėl to tenka savivaldybei.

Vilniaus termofikacijos elektrinė priklauso Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomai „Vilniaus energijai“, kuri yra susijusi su koncernu „Icor“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių