Aktyviai vasarai – irklenčių sportas (treniruočių grafikas)

 • Teksto dydis:

Lietuvos kraštas garsėja vandens tyrumu bei jo gausa, skaičiuojama daugiau nei 3 tūkst. ežerų, todėl mes turime puikią galimybę išnaudoti aktyvų laisvalaikį kartu su irklentėmis.

Vilniaus visuomenės sveiktos biuras, bendradarbiaudamas su pirmuoju „Sup-board“ irklenčių klubu Lietuvoje, kviečia į irklenčių pamokas kartu su profesionaliais instruktoriais.

„Nuo sporto esu neatsiejama visą savo gyvenimą ir tuo tik mėgaujuosi – tai suteikia man energijos, geros nuotaikos ir puikią savijautą, o smagiausia tai, kad visą savo energiją ir puikią nuotaiką su malonumu perduodu kitiems. Net 16 metų profesionaliai sportavau dziudo, esu daugkartinė Lietuvos čempionė, Lietuvos rinktinės narė, taip pat tarptautinių turnyrų nugalėtoja ir prizininkė. Baigus profesionalią dziudo karjerą sportas iš mano gyvenimo nedingo. Pradėjau bėgioti, vesti grupinius užsiėmimus ir asmenines treniruotes. Sportas man – tai laikas sau, puiki savijauta ir geros nuotaikos užtaisas“, – sako instruktorė Viktorija Petrulienė.

„Sup Fit“ – tai treniruotė, kurioje suderintas sportas sausumoje ir ant vandens. Pirmas 20 minučių ant kranto atliksite įvairius apšilimo pratimus. Teks pašokinėti, atlikti tempimo pratimus ir plačiau pramerkti akis, suaktyvinti širdies ritmą ir pasiruošti intensyviam irklavimui ant irklentės. Atlikus visus pratimus sausumoje – imsite irklentes ir pasiruošite pajusti, ką reiškia priversti dirbti visus kūno raumenis! Irkluojant dirba daugelis raumenų. Be to, reikia išlaikyti pusiausvyrą, todėl kojos tikrai nesiilsės ir jausite, kaip dirba vidiniai viso kūno raumenys.

Jogos ir pilateso trenerė Agnė Stankevičiūtė sportuoja nuo pat vaikystės. Daugiau nei 20 metų sportas ir šokis yra neatsiejama jos gyvenimo dalis. Ilgą laiką Agnė šoko šiuolaikinius-moderniuosius šokius grupėje „Gama“. Vėliau draugystę su šokiu tęsė Vilniaus Universiteto Kinetiniame teatre. Agnė nuolatos tobulina savo įgūdžius ir tam pasitelkia ne tik savo mėgstamas jogos bei pilateso treniruotes, bet ir plaukiojimą, slidinėjimą, išbandymus orientacinėse varžybose, kopimą į kalnus turistiniuose žygiuose, bėgimą maratonuose, o dabar ir irklenčių jogą-pilatesą.

Pilateso pratimai tinka visiems žmonėms, nežiūrint amžiaus ar fizinio pasirengimo. Pilatesas padės kūnui tapti stipresniam, o grakštesnes kūno linijas pamatysite jau po kelių savaičių. Pilatesas padės atsikratyti nugaros, pečių juostos ar sprando skausmų. Dauguma šio metodo pratimų yra skirti pilvo raumenims, o ypač – jo vidiniam raumenų sluoksniui stiprinti, todėl lankydami šias treniruotes netruksite turėti gražų ir plokščią pilvą. Be to, stiprūs pilvo raumenys ne tik grožis, bet ir geresnis kūno balansas bei koordinacija.

Užsiėmimų metu tinkamai kvėpuojant jogos pratimai (asanos) derinami su atsipalaidavimu. Švelnūs tempimo, sukimo, lenkimo judesiai suteikia sąnariams ir raumenims lankstumo, masažuoja vidaus organus, suaktyvina kraujo apytaką. Atliekant asanas ugdoma vidinė jėga, nuraminamas protas. Kūnas tampa lankstesnis ir tvirtesnis, pagerėja laikysena. Joga padeda išsaugoti fizinę sveikatą, gerina psichinę savijautą ir skatina dvasinį tobulėjimą.

Sportas suteikia energijos, geros nuotaikos ir puikią savijautą, o smagiausia tai, kad visą savo energiją ir puikią nuotaiką su malonumu perduodu kitiems.

Kadangi būnant ant irklentės tenka išlaikyti pusiausvyrą, dirba visai kiti kūno raumenys, kurie ne visada yra išjudinami stabiliai stovint ant žemės. Taip, gali būti, kad net ir patyrusiam jogui ant irklentės atlikti pratimus bus sunkiau, tačiau tikrai įdomiau.

Ypač vasarą, sporto salėse jaučiamas tvankumas ir nosiai ne visai malonūs kvapai. Sportuojant ežero viduryje ant irklenčių gaivus ir tyras oras – garantuotas. Taip galima pabėgti iš užteršto ir dulkėse paskendusio miesto.

Nesumokėtos sąskaitos, cypiančios stabdžių kaladėlės, degantys projektai darbe ir kitos nuolatinės stresą keliančios mintys galvoje išnyks kaip rūkas. Jums reikės susikoncentruoti į savo pusiausvyrą, atliekamus pratimus ir gamtos grožį. Blogoms mintims neliks vietos!

Lietuvos respublikos biologijos mokslų daktaras, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas, instruktorius Aurimas Mačiukas supažindins su pagrindinėmis taisyklėmis plaukiant irklentėmis, suteiks labai daug naudingų patarimų.

Apranga: Lengva sportinė. Atsižvelkite į oro sąlygas: jei rytas šaltesnis, pasirūpinkite šiltesne apranga, kurią galėtumėte nusiimti, kai treniruotė persikels ant irklenčių. Apavas – lengvi batukai, basutės arba basos kojos. Nepamirškite pasiimti papildomo komplekto rūbų, nors ir maža, bet tikimybė įkristi – yra.

Jei įkrisiu: Krenta tik 10 proc. žmonių ir dažniausiai tie, kurie mėgsta pervertinti savo jėgas bei pamiršta saugumo nurodymus. Jeigu jaučiate, kad praradote pusiausvyra, geriau klaupkitės ir atsistokite iš naujo.

Laikas: Plaukioti pradėsime liepos 25 d. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės ir visi kartu su autobusiuku važiuojame į pasiplaukiojimo vietą.

Treniruočių grafikas:

I gr. Liepos 25 d. – Žalieji ežerai. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. „Sup-Fit“ treniruotė su Viktorija Petruliene.

II gr. Rugpjūčio 1 d. – Akmenos ežeras Trakuose. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. „Sup-Fit“ treniruotė su Viktorija Petruliene.

III gr. Rugpjūčio 8 d. – Žalieji ežerai. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Viktorija Petrulienė, „Sup-Fit“ treniruotė.

IV gr. Rugpjūčio 15 d. – Žalieji ežerai. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. „Sup-Fit“ treniruotė su Viktorija Petruliene.

V gr. Rugpjūčio 22 d. – Akmenos ežeras Trakuose. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Irklenčių sporto pagrindai su Aurimas Mačiuku.

VI gr. Rugpjūčio 29 d. – Akmenos ežeras Trakuose. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Irklenčių sporto pagrindai su Aurimas Mačiuku.

VII gr. Rugsėjo 5 d. – Žalieji ežerai. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Irklenčių Joga su Agne Stankevičiūte.

VIII gr. Rugsėjo 12 d. – Žalieji ežerai. Susitinkame 19 val. prie „Forum Palace“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Irklenčių Joga su Agne Stankevičiūte.

Registracijos formą rasite čia.

Dėl ne visuomet atsakingos registracijos ir labai riboto dalyvių skaičiaus organizatoriai priversti įvesti registracijos mokestį. Jūsų registracija bus patvirtinta tik tuo atveju, jei pervesite 3 eurus už vieną užsiėmimą, kurio metu jums priklausys irklentės nuoma, trenerio ir pervežimo paslaugos. Pinigus perveskite tik tuomet, kai užpildę registracijos formą gausite patvirtinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių