Quantcast

Aiškinamasi, ar „Vilniaus energija“ dirbtinai didino šilumos kainas

Vilniuje centralizuotai šilumą tiekiančioje bendrovėje „Vilniaus energija“, kuri priklauso Prancūzijos koncernui „Dalkia“, atliktos kratos, ketvirtadienį patvirtino bendrovė ir prokuratūra.

Pasak neoficialių šaltinių, jos gali būti susijusios su koncerno „Icor“ valdomos biokuro tiekimo įmonės „Bionovus“ ir „Vilniaus energijos“ sandoriais.

„Kratos atliekamos tikrinant ikiteisminio tyrimo duomenis, ar “Vilniaus energija„ tiekiamos šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama įsigyjant kurą, naudojamą šilumos gamybai“, - pranešė Generalinė prokuratūra.Ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės „Vilniaus energija“ valdyme dalyvavusių asmenų galimo sukčiavimo ir piktnaudžiavimo organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, jį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas BNS patvirtino, kad atliekamos kratos.

Jis sakė, kad ketvirtadienį bendrovė daugiau komentarų šia tema neteiks.Kratos atliktos „Vilniaus energijoje“ ir su ja susijusiose įmonėse.Pasak Generalinės prokuratūros atstovės spaudai Rūtos Dirsienės, ikiteisminis tyrimas atliekamas FNTT surinktų duomenų pagrindu. Ji teigė negalinti patikslinti, ar kratos susijusios su biokuro pirkimu.

„Vilniaus energija“ savo katilinėse degina daugiausia dujas, kurias perka iš „Dujotekanos“, taip pat biokurą, kurį deginant Vilniuje pagaminama apie 9 proc. visos šilumos energijos. Biokuras perkamas iš koncerno „Icor“ valdomos įmonės „Bionovus“.

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė šių metų pradžioje yra sakiusi, kad „Bionovus“ kuria monopolį biokuro žaliavos tiekimo sektoriuje.„Šilumos ūkis yra vienas didžiausių monopolistų. Taip pat matome, kad formuojasi monopolis ir biokuro rinkoje - tai “ Bionovus„ (...). Yra svarbu, kad konkurencija ir anonimiškumas įvairių tiekėjų užtikrintų visiems žmonėms mažesnes kainas“, - tuomet sakė prezidentė.

„Icor“ yra netiesiogiai susijusi su „Vilniaus energija“ - „Icor“ akcininkai yra ir „Vilniaus energijos“ bei „Dalkia Lietuvos“ vadovai.Kainų komisijos duomenimis, gegužę Vilniaus gyventojai už šilumos kilovatvalandę moka 30,43 cento (su PVM). Be Vilniaus, dar 16-os šalies miestų gyventojų už šilumą moka daugiau kaip 30 centų.


Šiame straipsnyje: Vilniaus energijakratos

NAUJAUSI KOMENTARAI

white men

white men portretas
vor dolzen sidet v tiurme

Mer

Mer portretas
Vilniaus tarybos narys Bronius Cicenas ir straipsniu daug parase ir iki siol susitikimus su gyventojais organizuoja ... Jis jau ne karta yra issakes, kad koncerno "Dalkia" valdoma bendrove "Vilniaus energija" yra uzkelusi neadekvacias kainas....

gotas

gotas portretas
Vilniaus ir Kauno energija yra vienas ir tas pats.Jeigu tikrina Vilniaus ,reikia tikrinti ir Kauno energija.Jie visi viena grandine sujungti ir daro susitare.Pagaliau ,gal viena karta triumfuos teisybe... .reik tiketis,uztenka vogti ir apvogti tauta....!!!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių