Pereiti į pagrindinį turinį

Aiškinamasi, ar „Vilniaus energija“ dirbtinai didino šilumos kainas

2012-05-18 18:08
Aiškinamasi, ar „Vilniaus energija“ dirbtinai didino šilumos kainas
Aiškinamasi, ar „Vilniaus energija“ dirbtinai didino šilumos kainas / Gedimino Bartuškos nuotr.

Vilniuje centralizuotai šilumą tiekiančioje bendrovėje „Vilniaus energija“, kuri priklauso Prancūzijos koncernui „Dalkia“, atliktos kratos, ketvirtadienį patvirtino bendrovė ir prokuratūra.

Pasak neoficialių šaltinių, jos gali būti susijusios su koncerno „Icor“ valdomos biokuro tiekimo įmonės „Bionovus“ ir „Vilniaus energijos“ sandoriais.

„Kratos atliekamos tikrinant ikiteisminio tyrimo duomenis, ar “Vilniaus energija„ tiekiamos šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama įsigyjant kurą, naudojamą šilumos gamybai“, - pranešė Generalinė prokuratūra.Ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės „Vilniaus energija“ valdyme dalyvavusių asmenų galimo sukčiavimo ir piktnaudžiavimo organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, jį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas BNS patvirtino, kad atliekamos kratos.

Jis sakė, kad ketvirtadienį bendrovė daugiau komentarų šia tema neteiks.Kratos atliktos „Vilniaus energijoje“ ir su ja susijusiose įmonėse.Pasak Generalinės prokuratūros atstovės spaudai Rūtos Dirsienės, ikiteisminis tyrimas atliekamas FNTT surinktų duomenų pagrindu. Ji teigė negalinti patikslinti, ar kratos susijusios su biokuro pirkimu.

„Vilniaus energija“ savo katilinėse degina daugiausia dujas, kurias perka iš „Dujotekanos“, taip pat biokurą, kurį deginant Vilniuje pagaminama apie 9 proc. visos šilumos energijos. Biokuras perkamas iš koncerno „Icor“ valdomos įmonės „Bionovus“.

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė šių metų pradžioje yra sakiusi, kad „Bionovus“ kuria monopolį biokuro žaliavos tiekimo sektoriuje.„Šilumos ūkis yra vienas didžiausių monopolistų. Taip pat matome, kad formuojasi monopolis ir biokuro rinkoje - tai “ Bionovus„ (...). Yra svarbu, kad konkurencija ir anonimiškumas įvairių tiekėjų užtikrintų visiems žmonėms mažesnes kainas“, - tuomet sakė prezidentė.

„Icor“ yra netiesiogiai susijusi su „Vilniaus energija“ - „Icor“ akcininkai yra ir „Vilniaus energijos“ bei „Dalkia Lietuvos“ vadovai.Kainų komisijos duomenimis, gegužę Vilniaus gyventojai už šilumos kilovatvalandę moka 30,43 cento (su PVM). Be Vilniaus, dar 16-os šalies miestų gyventojų už šilumą moka daugiau kaip 30 centų.