Airijos vaikų choras atvyksta koncertuoti į Vilnių

Vaikų chorai iš Airijos ir Japonijos vadovaujami meno vadovės Sonya Keogh iš Korko atvyksta į šiųmetę Europos kultūros sotinę – Vilnių dalyvauti tarptautiniame vaikų chorų pasirodyme. 

Šv. Kotrynos bažnyčioje liepos 13 dieną, 19 val., vyksiančio paisrodymo metu kartu koncertuos Airijos, Japonijos ir Lietuvos vaikų chorai. Tai jau antrasis tokio pobūdžio renginys, praėjusiais metais jis vyko Liverpulyje (Didžioji Britanija). Kitąmet planuojama tokį tarptautinį renginį surengti Stambule (Turkija), o 2011-aisiais – Taline (Estija).

Šešiolika jaunųjų choristų iš Korko miesto ir apskrities atvyksta į Vilnių, kur atliks Shaun Davey, Holst ir Aloys Fleischmann kūrinius. Jiems diriguos RTE (Airijos nacionalinio radijo ir TV) koncertinio orkestro dirigentas David Brophy, o arfa akomponuos Geraldine O'Doherty.

Choro vadovė Sonya Keogh yra operos dainininkė, balso mokytoja, jaunimo muzikos specialistė, kultūros ambsadorė ir muzikologė. Jos operinis debiutas įvyko prieš devynerius metus Korko operoje.

Kaip balso mokytoja, vaikų muzikos specialistė S.Keogh yra puikiai žinoma tarptautiniu lygiu. Praėjusiais metais Airijos meno tarybos ji buvo apdovanota Menininkų stipendija už jaunimo muzikinių įgūdžių vystymą. Gavusi apdovanojimą, S.Keogh jau spėjo užmegzti bendradrabiavimo ryšius ir vystytį bendrą veiklą su Amerikos, Australijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Kinijos, Estijos, Japonijos, Lietuvos, Malaizijos ir Singapūro jaunimo chorais.

„Tai nuostabi meninė ir kultūrinė kelionė vaikams, ne konkuras – tiesiog draugystė, bendradarbiavimas, pasirodymai ir meninės dirbtuvės. Kaip choro meno vadovė labai džiaugiuosi dirbdama su berniukų choru „Ąžuoliukas“, Lietuvos Šiuolikinio meno centru, ES-Japonijos Fest ir mišriu mergaičių ir berniukų choru iš Japonijos, Sanin, „Little Peoenix“. Taip pat esu labai dėkinga Airijos ir Japonijos ambasdoriams Lietuvoje, o taipogi Airijos kultūros tarybai už jų nuolatinę paramą ir skatinimą. Tikras malonumas ir garbė vykti į Vilnių su Airijos vaikų choru.“ – apie savo būsimą viešnagę Lietuvos sostinėje kalbėjo S.Keogh.


Šiame straipsnyje: airijos vaikų choras

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių