A.Čaplikas: smarvė Lazdynuose Vilniaus valdžiai gali atsirūgti (papildyta)

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas grūmoja sostinės savivaldybei, niekaip nesugebančiai išvaduoti Lazdynų mikrorajono nuo dumblo saugyklų skleidžiamo dvoko. Miesto valdžia tikina daranti viską, ką gali, bet greito smarvės pažabojimo nežada.

Neatlaikė nervai

A.Čaplikas rašte merui Viliui Navickui nurodo nedelsiant spręst bendrovės „Vilniaus vandenys“ dumblo saugyklų problemą. Esą jeigu sostinės valdžia nesusitvarkys, Sveikatos apsaugos ministerija imsis priemonių ir jau nuo kitų metų sausio 1 d. stabdys dumblo saugyklų veiklą.

„Greitos reakcijos į raštus nelaukiame. Tačiau mes norime ne reakcijos, o aiškaus sprendimo, pasiūlymų. Gyventojų skundų nuolat gausėja, ir jie yra teisūs. Nereikia būti dideliu ekspertu. Tik atvažiuokite į Lazdynus, kai susidaro pakankama temperatūra ir pučia tam tikros krypties vėjas - iškart pajusite, kokie kvapai sklinda. Pats buvau ir jaučiau tuos kvapus“, - portalui piktinosi A.Čaplikas.

Pasak jo, dabar problema šiek tiek sušvelnės, tačiau tai nėra motyvas ir toliau atidėlioti būtinus darbus. „Ateina žiema, problema laikinai atidedama, bet ne už ilgo vėl ateis vasara ir prasidės tos pačios problemos. Norim sprendimo, ir kuo greitesnio“, - pabrėžė ministras.

Politikas tikino neketinantis taikstytis su tolesniu darbų atidėliojimu. „Mes galime bausti, galime reikalauti vykdyti mūsų reikalavimus. Tą ir darysime. Pats buvau miesto tarybos nariu. Jau ketverius metus problemos sprendimas nepajudėjo nei per nago juodimą“, - sakė A.Čaplikas. Esą sprendimas dėl dumblo saugyklos ateities bus priimtas po to, kai savivaldybė pateiks savo versiją.

Pinigų stygius - ne pasiteisinimas

Pašnekovo teigimu, Vilniaus valdžia bergždžiai skundžiasi pinigų trūkumu. Esą lazdyniečius vemti verčiantį dvoką būtina pašalinti, ir pinigų tam vienaip ar kitaip turi atsirasti.

„Kalbėjau ir su aplinkos ministru Gedimino Kazlausku. Galų gale, turime investicijų programą. Jeigu ta bėda sukuria nepatogumus dešimtims tūkstančių žmonių, reikia ieškoti pinigų. Suprantu, kad yra finansinių problemų, bet pinigų reikia rasti“, - tęsė A.Čaplikas.

Naujausios ministro turimos žinios optimistiškai nenuteikia. „Paskutinė man žinoma informacija - ši problema, pagal planus, gali išsispręsti per 49 mėnesius. Tai ketveri metai! Noriu paraginti miesto valdžią: ieškokim kartu pinigų, spręskim problemą, bet neapsimetinėkime, kad jos nėra“, - dėstė ministas.

Gera žinia... ir blogoji

Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas portalą užtikrino, kad problema yra sprendžiama. Esą pradėti dumblo saugyklos tvarkymo darbai, rengiamasi pastatyti naujus rezervuarus, neišleisiančius nemalonių kvapų.

Tačiau, tarsi anekdote, po gerosios naujienos turi sekti ir blogoji. Miesto ir „Vilniaus vandenys“ valdžia esą neturi lėšų, reikalingų daugiau kaip 200 mln. litų vertės projektui finansuoti, o pagalbos ketinama ieškoti Briuselyje.

V.Milėno teigimu, šiuo metu rengiami dokumentai, dėl finansavimo bus kreiptasi į Europos Komisiją. Paklaustas, kiek laiko gali trukti biurokratiniai darbai, pašnekovas tikslaus laiko nurodyti negalėjo. Be to, pagal savivaldybės planus, kitąmet smarvė Lazdynuose nebus neutralizuota. Nemalonius kvapus esą galutinai pažaboti pavyks tik 2012 ar net 2013 metais.

Seniūnas nusiteikęs optimistiškai

Lazdynų seniūnas Algis Strelčiūnas „Vilniaus dienai“ teigė, esą jo taip pat netenkina savivaldybės planai nemalonius kvapus neutralizuoti, geriausiu atveju, po poros metų. Pasak jo, yra būdų sumažinti smarvę iki naujų saugyklų pastatymo, tačiau miesto valdžia spyriojasi ir ginasi pinigų trūkumu.

„Galima į įrenginius leisti specialias bakterijas, kurios surenka dujas ir pastebimai sumažina kvapą. Bet tai brangus malonumas. Bakterijos kainuotų maždaug 120 tūkst. litų per mėnesį“, - sakė A.Strelčiūnas.

Saugyklų uždarymas, jo manymu, nebūtų geriausias problemos sprendimas, mat dvokiantį dumblą vis vien reikia kur nors padėti, o alternatyvų - ne per daugiausiai. Tačiau A.Čapliko iškeltas ultimatumas Lazdynų seniūnui teikia vilties - galbūt jau per artimiausią susitikimą su miesto vadovais bus pasiekta geresnių rezultatų.


Šiame straipsnyje: Vilniaus vandenyslazdynai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių