Quantcast

A.Butkevičius: Vilniaus finansinę padėtį pagerintų paskola (papildyta)

  • Teksto dydis:

Ypač prastą Vilniaus miesto finansinę padėtį galėtų pagerinti Finansų ministerijos paskola bei nuo 42 proc. iki 50 proc. padidinta jam skiriamo gyventojų pajamų mokesčio dalis, teigia premjeras Algirdas Butkevičius. Anot jo, Vilniaus savivaldybė faktiškai yra nemoki, todėl papildomas pajamas ji privalės skirti tik skolų dengimui. Be to, su bankais bus tariamasi, kad jie Vilniaus miestui skolintų pigiau.

„Reikia pasakyti, kad Vilniaus miesto savivaldybėje finansinė padėtis yra labai bloga, bendri finansiniai įsipareigojimai, lyginant su jų biudžeto planuojamomis pajamomis, jau siekia 208 procentus, o paskolos sudaro 118 procentų. Tai rodo, kad faktiškai Vilniaus miesto savivaldybė yra nemoki“, - antradienį spaudos konferencijoje sakė A.Butkevičius, kuris ryte buvo susitikęs su Vilniaus meru Artūru Zuoku.

Pasak jo, sunkią savivaldybės padėtį pagerintų Vyriausybės paskola ir Vilniui skiriamos GPM dalies didinimas.

„Pirma, turi būti suteikta trumpalaikę paskolą iš Finansų ministerijos ir ta paskola turi būti naudojama tik darbo užmokesčio įsiskolinimų dengimui ir kitų finansinių įsipareigojimų dengimui. Jokiu būdu paskolos lėšos negali būti nukreipiamos ateities projektų finansavimui. Ateities projektai turi būti finansuojami iš planinių įplaukų. Kitas labai svarbus žingsnis bus padarytas, kad gyventojų pajamų mokesčių atskaitymai miesto biudžetui bus padidinti iki 50 proc. - tai yra 8 procentiniais punktais“, - sakė Vyriausybės vadovas.

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė Lazdauskienė BNS sakė, kad kalbama apie 12 mln. litų trumpalaikę (iki šių metų pabaigos) paskolą.

Pasak A.Butkevičiaus, GPM dalies didinimas nesukels finansinių problemų valstybei, o papildomas pajamas savivaldybė turės skirti įsiskolinimams dengti.

„Tas tarifo (GPM - BNS) didinimas, tas pats prieaugis irgi bus nukreiptas finansinių įsipareigojimų dengimui, bet jokiu būdu ne kokiems projektams, nes kitu būdu nepavyks susitarti su komerciniais bankais. Jeigu šito susitarimo nesilaikys, Vyriausybės bus priimtas nutarimas, kuriame bus aprašyta, kaip turi būti naudojamos gaunamos savivaldybės lėšos“, - teigė premjeras.

Vyriausybės vadovas sakė, kad pagerinti savivaldybės finansinę būklę pavyks per keletą metų. Be to, pasak jo, bus bandoma susitarti su bankais, kad šie savivaldybei skolintų mažesnėmis palūkanomis.

„Esam numatę tam tikrą eigą, kaip pagerinti Vilniaus miesto savivaldybės finansinę būklę, bet tai užtruks keletą metų. Ir tikimės, kad su komerciniais bankais pavyks susitarti, kad jie skolintų savivaldybei ilgalaikiame procese su mažesnėmis palūkanomis, stengiantis refinansuoti paskolas su didelėmis palūkanomis“, - tikino ministras pirmininkas.

Šiais metais Vilniaus miestui tenkanti čia surenkamo GPM dalis padidinta nuo 40 iki 42 procentų. Miestas skaičiuoja, kad jam lieka tik apie 366 mln. litų GPM, nors jo planuojama surinkti apie 1,52 mlrd. litų - 40 proc. visoje šalyje sumokamo pajamų mokesčio.

Anot A.Zuoko, šiuo metu savivaldybės skola siekia 1,1 mlrd. litų.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių