Quantcast

A.Ažubalis aiškino, kaip siekiama spręsti Vilniaus krašto problemas

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, antradienį susitikęs su Vilniuje viešinčiu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) aukštuoju komisaru tautinių mažumų klausimais Knutu Vollebaeku (Knutu Volebeku), pabrėžė suaktyvėjusį Vyriausybės dialogą su tautinėmis mažumomis ir pastangas spręsti Vilniaus krašto problemas.

Pasak ministro, Vyriausybė siekia spręsti ekonomines ir socialines Vilniaus krašto problemas, įskaitant beveik baigtą žemės grąžinimą, nedarbo mažinimą ir investicinio klimato gerinimą.

Susitikime su ESBO komisaru A.Ažubalis taip pat aptarė lietuvių tautinės mažumos padėtį Lenkijoje bei pabrėžė atvirą ir konstruktyvų dialogą su Lenkija visose srityse, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Pasak URM, susitikime aptartos ir per vizitą pernai lapkritį K.Vollebaeko pateiktos rekomendacijos dėl tautinių mažumų padėties. Po vizito Lietuvoje komisaras ketina apsilankyti Lenkijoje, kur irgi aptars savo pernai lapkritį pateiktas rekomendacijas.
K.Vollebaekas vizito Lietuvoje metu taip pat susitinka su kultūros, švietimo ir mokslo ministrais, Ministro Pirmininko tarnybos atstovais ir Nacionalinio egzaminų centro direktoriumi Sauliumi Zybartu.

ESBO aukštojo komisaro tautinėms mažumoms užduotis yra reaguoti į ESBO regione kylančias etnines įtampas ir užkirsti joms kelią naudojant preventyvias diplomatines priemones.NAUJAUSI KOMENTARAI

Svetimas jungas

Svetimas jungas portretas
Darbininkai ir valstiečiai Liaudies seimą rinkti kviečia. Jie neneš vargų naštos, Niekas jų neišnaudos.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių