Per 2 savaites sostinės taksi vairuotojai „paskatinti“ beveik šimtu protokolų

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai surengė reidą - dvi savaites tikrino taksi vairuotojus. Per šį laikotarpį išrašyti 94 pažeidimų protokolai: 5 atvejais taksistai teikė taksi paslaugas neturėdami leidimo versti taksi veikla, kiti protokolai surašyti už keleivių vežimo taksi automobiliais pažeidimus.

Didžiausias dėmesys reido metu buvo skirtas Tarptautiniam Vilniaus oro uosto ir Vilniaus geležinkelio stoties teritorijai siekiant užtikrinti tinkamą keleivių aptarnavimą, kadangi Lietuva yra pradėjusi pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai.

Vilniaus  miesto savivaldybė nuolat gauna užsienio svečių ir Vilniaus gyventojų nusiskundimų, kad taksi veiklą vykdantys asmenys siekia pasipelnyti ir veža už gerokai didesnius tarifus. Taip pat užfiksuoti atvejai, kai taksi vairuotojai, norėdami apgauti klientus, specialiai falsifikuoja taksometrų duomenis, rūko automobiliuose, nors tai draudžia keleivių vežimo taksi automobiliais taisyklės, neturi reikiamų dokumentų.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad keleivis, važiuojantis taksi, turi reikalauti iš taksi vairuotojo kelionės čekio. Taksi vairuotojas taip pat turi būti matomoje vietoje pritvirtinęs taksi tarifus, leidimą verstis taksi veikla.

Už keleivių vežimo lengvaisiais taksi automobiliais pažeidimus skiriama bauda nuo 50 iki 100 litų, už komercinės-ūkinės veiklos pažeidimus, t.y. dirbant be leidimo – nuo 500 iki 1000 litų.

Kaip laikomasi keleivių vežimo lengvaisiais taksi automobiliais taisyklių,  Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tikrina nuolat ir kitose Vilniaus miesto vietose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių