Pereiti į pagrindinį turinį

0,5 mln. litų už rašto darbų rašymą gavęs vilnietis stos prieš teismą

2013-05-29 19:31
0,5 mln. litų už rašto darbų rašymą gavęs vilnietis stos prieš teismą
0,5 mln. litų už rašto darbų rašymą gavęs vilnietis stos prieš teismą / Artūro Morozovo nuotr.
Turinys

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vilnietis A.R. kaltinamas aštuonerius metus neteisėtai vertęsis rašto darbų rašymu ir iš to uždirbęs daugiau nei pusę milijono litų.

Jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto vertimosi ūkine komercine veikla, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimu ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, dokumento klastojimo.

Pasak prokuratūros pranešimo, Lietuvos Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo padalinių pareigūnams atlikus išsamias internetinių tinklalapių analizes, buvo nustatyta, jog didžioji skelbimų dalis, kuriuose buvo nurodyta referatų, baigiamųjų, magistrinių, bakalaurinių, kursinių bei kitų darbų rašymo veikla, vertėsi skirtingais anketiniais duomenimis prisistatantys asmenys, tačiau nurodytais kontaktiniais duomenimis naudojosi ir šią veiklą vykdė vienas ir tas pats asmuo.

Nustatyta, kad 2003-2011 metais A.R. gavo užsakymus už atlygį parašyti daugiau kaip 1 tūkst. 400 rašto darbų įvairiomis temomis. Iš šios nusikalstamos veikos vyriškis gavo daugiau kaip 555 tūkst. 450 litų pajamų.

A.R. nusikalstamą veiką įtariamas vykdęs kartu su valstybės tarnautoja J.T., kuri padėjo įteisinti iš šios veiklos gaunamas lėšas, nuslepiant jų kilmę. A.R. siekdamas legalizuoti nusikalstamu būdu gautas lėšas, neteisėtai įgijo svetimais vardais bankų išduotas elektronines mokėjimo priemones, prisijungimo prie sąskaitos per internetinės bankininkystės sistemą kodus, slaptažodžius, jas laikė ir neteisėtai naudojosi atlikdamas finansines operacijas.

Tiriant šią didelės apimties baudžiamąją bylą, bendradarbiauta su apskričių policijos komisariatais, apklausta, daugiau kaip 1,4 tūkst. asmenų, nuo 2003 spalio 2 iki 2011 metų balandžio 12 dienos pirkusių iš A.R. rašto darbus ir mokėjusių jam piniginį atlygį.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija A.R. atžvilgiu atlieka mokestinį patikrinimą.

Griežčiausia įstatymų numatyta bausmė už šias nusikalstamas veikas - laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Ši baudžiamoji byla yra pirmoji tokio pobūdžio byla perduodama teismui, tikimasi, kad jos nagrinėjimas padės suformuoti tokių bylų tyrimo praktiką.