VU kieme – M. Levickio, Jurgos ir „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ koncertai

  • Teksto dydis:

Koncertinis gyvenimas pamažu grįžta į Lietuvą. Pasibaigus autokoncertų erai, muzikantai kviečia gerbėjus į vasariškus gyvos muzikos vakarus po atviru dangumi. Liepos 7-9 dienomis Vilniaus universiteto (VU) didžiajame kieme įvyks išskirtiniai Martyno Levickio, „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ ir Jurgos koncertai, į kuriuos nuo šiandien pradedama prekyba bilietais.

Ir nors į šiuos koncertus bilietų kiekis yra labai ribotas, M. Levickio įsitikinimu – gera, jog į mūsų gyvenimus pagaliau grįžta kultūra ir vėl galėsime mėgautis muzika koncertuose. „Mano vasara šiais metais turėjo būti išskirtinai dedikuota festivaliui Vokietijoje, tačiau nutiko taip, kad praleisiu ją Lietuvoje. Ir tuo labai džiaugiuosi, nes tai sukuria naujų galimybių pasirodyti Lietuvos klausytojamas bei mano gerbėjams“, – sako muzikantas.

Vienas žymiausių pasaulyje akordeono virtuozų liepos 7 dieną pakvies į išskirtinį savo koncertą, kuriame kartu su styginių ansambliu „Mikroorkéstra“, atliks naują programą „Music for a While“, pavadintą pagal kompozitoriaus Henry'io Purcello to paties pavadinimo kūrinį, nuskambėsiantį ir šio koncerto programoje.

M. Levickio vakarą taip pat papuoš nemirtinga George'o Gershwino klasika „Summertime“, Yanno Tierseno muzika iš kino filmo „Amelija iš Monmartro“, taip pat Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Vivaldi, Franko Zappa’os, Jeano-Philippe'o Rameau, kitų kompozitorių kūriniai, autorinė Martyno kūryba ir net braziliška samba.

Tuo tarpu „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, gegužės pabaigoje surengę stogą raunantį drive-in pasirodymą Paluknio aerodrome, žada bene linksmiausią šios vasaros koncertą visoje Lietuvoje. „Jeigu dar neturit diplomo, tai susitikime liepos 8 dieną VU kieme, Šv. Jonų bažnyčios šventoriuje ir suveiksim jums tą diplomą. Aišku, tik jeigu stropiai šokinėsit per koncertą“, – į savo pasirodymą kviečia muzikantai.

Grupė priduria, kad atsiimti diplomo kviečiami bet kokio amžiaus svečiai su visais aukštaisiais ir dar be jokio. „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pasirūpins išskirtiniu koncertu visiems vasarą pasiilgusiems nuotaikingos ir energingos grupės muzikos.

Liepos 9 dieną savo naują albumą koncertu Vilniaus universiteto didžiajame kieme pristatys dainininkė Jurga. Pasak jos, simboliška, kad dainas apie savęs pažinimą ji pirmą kartą gyvai klausytojams atliks ten, kur geriau pažino pačią save.

„Esu baigusi studijas Vilniaus universitete ir visada labai ilgėjausi grįžti į senuosius universiteto rūmus, kur praleidau daug man brangaus laiko. Šios sienos kvėpuoja kūryba ir noru mokytis, todėl labai džiaugiuosi, kad naujo albumo pristatymas įvyks būtent čia“, – sako dainininkė.

Pasirodyme gyvai nuskambės vaizdo klipais jau virtusios naujos dainos „Kelionė laiku“, „Švyturiai“, „Try Me“, „1:0 šviesa laimi“ ir negirdėtos kompozicijos iš ką tik pasirodžiusio albumo „Jurga“, taip pat populiariausi dainininkės hitai. Šiam koncertui prie Jurgos prisijungs ir Leonas Somovas – vienas žymiausių Lietuvos prodiuserių, kartu su dainininke dirbęs net prie penkių jos naujo albumo kūrinių. Anot Jurgos, kūną šokiui išlaisvinančios švelnios elektronikos melodijos duetu su Leonu nuskambės ypatingai.

Pasak organizatorių, visi renginiai vyks laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų. Dėl labai riboto bilietų kiekio žiūrovai raginami jais pasirūpinti nedelsiant. Bilietus į šiuos koncertus platina kakava.lt.

Šiuo metu pagal Vyriausybės nustatytą tvarką atviroje erdvėje vykstantį renginį leidžiama stebėti 300 žiūrovų, užtikrinant ne mažesnį nei 1 metro atstumą, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Šalia vienas kito koncertuose galės sėdėti tik perkantieji bilietus į koncertą vienu pirkimu. Jeigu Vyriausybė didins leidžiamą žiūrovų skaičių atviruose renginiuose, į prekybą bus išleistas papildomas bilietų kiekis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių