Quantcast

Visiems tinkantis „Vilnius Mama Jazz“ kokteilis

12-asis "Vilnius Mama Jazz" festivalis – stebuklas šios muzikos gerbėjams, kurie net keturias dienas galės klausytis tiek pasaulinio garso džiazo veteranų, tiek jaunųjų žvaigždžių koncertų.

12-asis "Vilnius Mama Jazz" festivalis – stebuklas šios muzikos gerbėjams, kurie net keturias dienas galės klausytis tiek pasaulinio garso džiazo veteranų, tiek jaunųjų žvaigždžių koncertų.

Nors džiazo festivalių Lietuva turi nemažai, nuo 2002-ųjų vykstantis "Vilnius Mama Jazz" garsėja kaip į jokius rėmus neįspraudžiama muzikos šventė, nes čia telpa visa šios muzikos stilių paletė: nuo laisvojo džiazo ar post-bop iki džiazroko improvizacijų pagal "Led Zeppelin" kūrinius.

Lapkričio 14–17 d. vykstantis festivalis, kaip sako jo organizatorė Judita Bartoševičienė, visiems žinoma kaip Mama Jazz, turėtų būti unikalus vien dėl to, kad turint minimalų biudžetą sugebėta surinkti vienus stipriausių džiazo muzikantų.

"Festivalio moto ir yra kuo daugiau stilių. Mes atvežame ne šalis, ne žanrus, mes renkamės muziką – nesvarbu, kas ir iš kurios šalies ar kiek žmonių ją groja. Svarbiausia, kad ta muzika būtų aukščiausios prabos, kad tai nekvepėtų naftalinu", – sakė ji.\

Didžiausios pagarbos, pasak J.Bartoševičienės, nusipelnė veteranai, t. y. produktyvusis Ernie Wattsas ir jo kvartetas. Jis yra grojęs su daugybe pasaulinio garso žvaigždžių, kaip Aretha Franklin ar Frankas Zappa. Tad tie, kurie sako niekada negirdėję E.Wattso, greičiausiai klysta, nes jo saksofono solo partijos skamba daugybės muzikantų albumuose.

"Be pagarbos veteranams, turime ir tęsiamų tradicijų – toje dėžutėje, kurią atidarėme prieš daug metų su Robertu Glasperiu, vėliau grojo ir Geraldas Claytonas, šiemet turėsime Miguelio Zenóno kvartetą iš JAV. Malonu, kad prieš dešimt metų pirmąjį albumą įrašęs G.Claytonas, be dar šešių Europos miestų, be Barselonos, Paryžiaus, apsilankys ir čia. Mums tikrai didelė garbė, kad esame tame džiazo žemėlapyje", – pripažino J.Bartoševičienė.

Be abejo, didžiausia festivalio žvaigždė – jau porą kartų Lietuvoje viešėjęs Gonzalo Rubalcaba iš Kubos. Tik šįkart jis atvyksta ne kaip solo atlikėjas, o su grupe – būgnais, perkusija, kontrabosu.

"Mes prašėme, kad jis atvyktų su trio, bet jis pats pasirinko savo mėgstamiausią kolektyvą – kvartetą "Volcan". G.Rubalcaba – turbūt ryškiausia festivalio žvaigždė", – sakė Mama Jazz.
Be jau minėtų muzikantų, lapkričio 15 d. vilniečiai galėjo išgirsti ir Arve’s Henrikseno, Jano Bango bei Stiano Westerhuso trio iš Norvegijos, taip pat grupę "Snarky Puppy" iš JAV.
Kaip ir kasmet, dalis festivalio programos skirta lietuviams – festivalį lapkričio 14 d. pradėjo Nedos Malūnavičiūtės ir Vytauto Labučio duetas.

"Jie pristatė savo kompaktinę plokštelę, kuri išleista liepos 1 d., tačiau buvo iškart įkelta į lėktuvą ir išvežta į Ispaniją, Vengriją, kur jie turėjo muzikinius turus, netrukus pristatys albumą Gdanske. Tad pagaliau naujo albumo dainas buvo galima išgirsti ir Lietuvoje. Man taip pat labai džiugu, kad pavyks padėti akcentą ir festivalio pabaigoje pristatyti Arvydą Jofę su kvartetu", – pasakojo festivalio organizatorė.

Be A.Jofės kvarteto, lapkričio 16-ąją pasirodys ir lietuviai "The Proof Quartet". O tie, kurie dėl įvairių priežasčių į pagrindinius koncertus nepateks, tradiciškai galės išgirsti improvizacijų šou vakariniuose jam session koncertuose muzikos klube "Tamsta".


Šiame straipsnyje: Vilnius Mama Jazzdžiazasmuzika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių