Quantcast

„Vilnius City Opera“ ruošia naują staigmeną

Intrigų karuselė, kaip iš jų išsisukti ir nesudegti, – šias muzikines Wolfgango Amadeus Mozarto operos "Visos jos tokios" subtilybes solistai pasiruošę ne tik sudainuoti, bet ir suvaidinti.

Į išskirtinius savo pastatymus buvusius "bohemiečius" – dabar kolektyvas vadinasi "Vilnius City Opera" – sukviečia Londone gyvenanti režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Prie jų, kaip visada, prisijungia dirigentas Gintaras Rinkevičius ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius.

Spektaklį žiūrovai galės pamatyti lapkričio 26, 27, 29 ir 30 d. Vilniaus kongresų rūmuose. Šiandien solistai jau pasklidę po Europą, kur kituose teatruose repetuoja kitus spektaklius. O prieš dvi dienas spektaklio kūrėjai dar buvo Vilniuje, repetavo operą "Visos jos tokios", dėstė savo mintis.

Dalia Ibelhauptaitė, režisierė: "Retas atvejis, kai visi šie žmonės, visi šie talentai yra vienoje vietoje. "Bohemiečių" misija visą laiką buvo stengtis sukurti galimybę iškiliausiems jauniems Lietuvos talentams grįžti namo ir muzikuoti, vaidinti, būti kartu. Kiekvienas šių talentų labai laukiamas ir pripažįstamas didžiausiose Europos scenose. Tai, kad jie kaip ansamblis, gali čia būti kartu, yra išskirtinė proga.

Bus svajonių duetas – Edgaras Montvidas ir Kostas Smoriginas. Man atrodo, labai daug kas pavydėtų to dueto Europoje, seniausiuose teatruose. Turėti scenoje du solistus, kurie atlieka pagrindinius vaidmenis Londono "Covent Garden" teatre, – mūsų mažai Lietuvai yra didelis pasididžiavimas.

Gintaras Rinkevičius, dirigentas: "Tokie solistai – svajonių komanda kiekvienam muzikantui, dirigentui, operos mėgėjui ir klausytojui. Nors važinėja po visus pasaulio kraštus, aš labai džiaugiuosi, kad jie susirenka ir atvažiuoja čia."

Edgaras Montvidas, solistas: "Neslėpsiu – pirmiausia yra sentimentai, kurie visus traukia grįžti čia, kur gyvena mūsų šeimos, draugai, pedagogai, kur aplinka pažįstama nuo vaikystės. Antra, mūsų toks darbas – kur kviečia, ten ir važiuojame. Didelė prabanga, kai maestro ir Dalia klausia, ką dar norėtume padainuoti, kokius naujus vaidmenis norėtume išbandyti scenoje. Tai – retas dalykas. Dažniausiai ką duoda, tai ir dainuoji, jei tinka tavo balsui.

Dainuoti W.A.Mozartą nėra lengva. Kiekvienam jaunam dainininkui privaloma turėti W.A.Mozartą savo repertuare. Tai – balso vitaminai. Kuo ilgiau gali dainuoti V.A.Mozartą, tuo ilgesnė bus tavo karjera."

Kostas Smoriginas: "Labai džiaugiuosi, kad visi čia susirinkome, kad turime tokią puikią kompaniją, su kuria malonu dirbti, – muzika liejasi laisvai. Kad ir kas nutiktų, maestro visada išgelbės. Tai suteikia daugiau pasitikėjimo. O W.A.Mozartą dainuoti labai sudėtinga. Stengiuosi kiekvienais metais bent kelis kartus sudainuoti vieną ar kitą jo operą. Tai tikrai nelengva mano balsui. Stengiuosi jį laikyti už storo pavadžio ir tempti atgal. Nežinau, kiek ilgai tai man pavyks.

Džiaugiuosi, kad su mumis kartu Rachel Frenkel, su kuria teko kartu dainuoti ir Berlyne, ir Zalcburgo festivalyje, kur susipažinome. Parašiau jai SMS žinutę, ar ji nepasididžiuotų atvažiuoti pas mus ir padainuoti kartu su mūsų trupe. Ir ji – čia.

O tos kelionės varginančios. Bet kartu ir labai linksmos, aš jų visada laukiu. Grįžtu namo, nes čia mano vaikai auga, čia mūsų šeima. Kelionė visada traukia atgal – namo."

Dalia Ibelhauptaitė: "Tiek Kostas, tiek Edgaras šitoj trupėj turi dar papildomo darbo – jie yra solistų paieškų agentai. Kostas pakvietė ir su mumis dainuos Rachel, o Edgaras pakvietė Viktoriją Kaminskaitę. Rachel dainuoja pagrindinius vaidmenis Europos teatruose – Vienoje, Berlyne, Miunchene. Tai – žmogus, kuris beveik idealiai atlieka W.A.Mozartą. Jos repertuare nemažai W.A.Mozarto operų, ji yra dainavusi diriguojant pagrindiniams pasaulio dirigentams. Turėti tokio aukšto lygio solistę savo pastatyme mums yra didelė garbė."

Rachel Frenkel: "Esu labai laiminga Vilniuje, čia – šilti ir puikūs žmonės. Gera būti šiame kolektyve, šiose repeticijose. Emociškai čia jaučiuosi gerai. Dainuoju labai daug W.A.Mozarto. Dorabelos vaidmuo operoje "Visos jos tokios" – mano mėgstamiausias. Kai tik atsiranda galimybė, kiekvieną kartą noriu ją dainuoti. Labai džiaugiuosi, kad nepaprastai užimtame mano grafike buvo langas – šios kelios savaitės, kai galiu čia atvažiuoti."

Lauryna Bendžiūnaitė: "Kai mokiausi, ir mano dėstytoja sakė, ir pati sau sakiau, kad Despina W.A.Mozarto operoje "Visos jos tokios" bus pirmas mano vaidmuo, kurį kursiu scenoje. Ir to momento, kada galėsiu padainuoti Despiną, man reikėjo laukti dešimt metų. Noriu sukaupti visas W.A.Mozarto arijas savo repertuare. Ypatingi jausmai, sentimentai visada bus čia – žemėje, kuri mus pagimdė. Mano namai – ten, kur dirbu, ten, kur tuo metu esu. Lėktuvai skraido, mes neizoliuoti nuo pasaulio. O galbūt labai greitai ateis tas laikas, kai man nereikės nuolat grįžti ir vyras bus kartu su manim. Dainininko profesija, ypač moteriai, be galo sudėtinga. Gero laiko niekada nėra."

Dalia Ibelhauptaitė: "Mes jau išmokome pastebėti skirtumą tarp vyno, kuris kainuoja 10 ir kuris kainuoja 30 litų. Bet mes dar nesame išmokę atskirti vyno, kuris kainuoja 30 ir kuris kainuoja 300 litų. Vyno už 300 litų gali išgerti kartą per metus.

Turiu omenyje puikius, aukščiausios klasės mūsų solistus, dainuojančius garsiausiuose teatruose. K.Smoriginas ir E.Montvidas dainuoja ne tik "Covent Garden" scenoje. Kostas dainuoja "La Scalos" teatre Italijoje ir kitur, Edgaras – anglų Nacionalinėje operoje, Berlyne ir kitur. Lauryna metus dainavo Švedijos karališkajame teatre pagrindinius vaidmenis. Turiu omenyje ir Viktoriją, ir Rachel. Tai – rinktiniai solistai. Ir juos už daug mažesnę bilietų kainą galima išgirsti čia, Vilniuje, namie, niekur nereikia važiuoti. Mūsų misija – parodyti klausytojams kokybišką spektaklį čia, namie. Čia, teatre "Vilnius City Opera", – mano darbas, mano svajonė, mano širdis."NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių