Quantcast

Vilniuje vyksta didžiausias užsienio serialo filmavimas

  • Teksto dydis:

Jungtinių Amerikos Valstijų vienas iš pagrindinių televizijos kanalų ABC Vilniuje drauge su Lietuvos įmone „Baltijos filmų paslaugos“ filmuoja aštuonių dalių serialą  „Informatoriai“, pagrįstą istoriniais faktais.

Veiksmas vyksta 1985-ais metais, Šaltojo karo tarp JAV ir Sovietų Sąjungos metu.

Televizijos aštuonių serijų projekte vaidina Lietuvoje gerai žinomi aktoriai Leonardas Pobedonoscevas, Sigitas Račkys, Arvydas Dapšys ir kiti.

„Projektą režisuoja penkių režisierių komanda. Dvi paskutines serijas režisuoja garsus vengrų kilmės filmų ir televizijos režisierius Peter Medak. Vilnių jie pasirinko dėl aukščiausios kvalifikacijos profesionalų, kurie atitinka reiklius užsienio prodiuserių ir režisierių reikalavimus. Amerikiečiai Vilnių pasirinko taip pat dar ir dėl to, kad čia galima surasti ir Ameriką, ir Rusiją, ir Italiją primenančias vietas. Šie filmavimai ypač intensyvūs: vienu metu filmuoja dvi filmavimo komandos“, - sakė Lineta Mišeikytė,  „Baltijos filmų paslaugos“ prodiuserė.

„Vilniaus Kino Biuras“ direktorė Jūratė Pazikaitė džiaugiasi, kad yra pasisekę pritraukti tokio aukšto lygio užsienio filmavimą ir kad šie metai baigsis su filmu, kuris atneša daug finansinės naudos Vilniui.

„Vilniaus Kino Biuras daro viską, kas įmanoma, kad Vilnius taptų kuo draugiškesniu miestu filmavimui.  „Informatoriai“ filmavimas vyksta Senamiestyje, Naujamiestyje, Pavilnyje, Centre. ABC pasirinko ir gerai žinomas Vilniaus vietas filmavimui, pavyzdžiui, M. Mažvydo biblioteką, Rusų dramos teatrą, Genocido aukų muziejų ir ne tokiai gerai žinomas, pavyzdžiui, vieną butą Gedimino prospekte, kuris virsta ne tik JAV CŽV agento, bet ir Rusijos KGB agento būstu“, - pasakojo J.Pazikaitė.

Seriale „Informatoriai“ („The Assets“) dirba komandoje, vaidina ir filmavime dalyvauja beveik  2000 lietuvių.  Filmavimas Vilniuje prasidėjo spalio gale ir baigsis gruodžio pabaigoje. ABC kanalo  žiūrovai  pirmą seriją  galės pamatyti jau sausio 2 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių