Quantcast

Vilniuje – Vokietijos fotografų paroda: fotografijos iš Baltarusijos

  • Teksto dydis:

Spalio 13 d. 17.30 val. „Vilniaus fotografijos galerijoje“ atidaroma kolektyvinė Vokietijos fotografų paroda „MINSK МИНСК МІНСК – fotografijos iš Baltarusijos“.

Fotografai: Laura Achenbach Peral, Olia Balakireva, Anna Bauer, Sarah Fricke, Öncü Gültekin, Christina Rabe, Ana Rodríguez Heinlein, Maximiliane Scheller, Christina Stohn ir Aleksandra Weber

Baltarusija yra šalis, kurioje nepaisoma spaudos laisvės ir žmogaus teisių. Daugeliui Vakarų Europos gyventojų Baltarusija yra savotiška terra incognita.

Profesorių Andrea Rauschenbusch ir Peter Bialobrzeski vadovaujama magistrantūros studijų programos „Kultūra ir tapatybė“ studentų grupė iš Brėmeno aukštosios menų mokyklos 2018 metų balandį išvyko į Baltarusiją, siekdami susikurti savo vaizdinius apie šią šalį. Su fotoaparatais, garso įrašymo įranga ir be išankstinių nuostatų. Išvykos rezultatas – tai dešimt individualių meninių pozicijų, iš kurių aštuonios yra fotografijos, o dvi - vaizdų ir teksto darbai.

Kūrinius dokumentuojančiame 130-ties puslapių leidinyje „MINSK МИНСК МІНСК - fotografija ir tyrinėjimai Baltarusijoje“ analizuojama Baltarusijos kasdienybė, egzituojanti tarp tradicinių vertybių ir vyraujančios realybės. Dalį šios tyrimų kelionės metu sukurtų fotografijų Vilniuje pristato Goethe‘s institutas Lietuvoje kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Viešose erdvėse dominuojančio militarizmo vaizdai kontrastuoja su kasdieniškose situacijose sutiktų paprastų žmonių paveikslais. Fotografiniai tyrinėjimai pristato pogrindinę mokyklą, siekiančią išsaugoti baltarusišką kultūrą ir skatinančią savo mokinius laisvai mąstyti, taip pat leidžia pažvelgti už namų fasadų ir patirti, kaip vis populiarėjanti religinė praktika atrodo privačiuose gyvenimuose. Po Antrojo pasaulinio karo rekonstruotas Minsko miestas, kaip sovietinės architektūros vizija, dokumentuojamas šalia „agrarinių miestelių“ – kaimo gyvenviečių regionuose, kurie sudaro 90 procentų šalies teritorijos. Individualūs studentų tyrinėjimai pavadininti –„Frontlines“ („Fronto linijos“), „Fragments“(„Fragmentai“), „Dreamland“ („Svajonių šalis“), „Me and the Others“ („Aš ir kiti“), „The Creed“ („Įsitikinimai“).

Paroda Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19 veiks iki spalio 24 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonui

Jonui portretas
Ne vokieciai nuzude o fašistai.O fašizmas tautybes neturi.

nordland

nordland portretas
galejo dadet dar ir savo seneliu fotografijas, darytas po minsko uzemimo.

Jonai,

Jonai, portretas
neieškok čia teisybės. Lietuviai irgi ne šventieji. Vokiečiai bent atsiprašė ir moka reparacijas iki šiol. Žvelk į ateitį. Viskas bus gerai, Jonai.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių