Vilniuje Rotušės aikštė trumpam pavirto viduramžių amatų centru

Nuo penktadienio sostinės Rotušės aikštė tiesiog dvelkte dvelkia senovės dvasia. Miesto širdyje prasidėjo dvi dienas truksianti Baltramiejaus mugė, pritraukusi dešimtis senaisiais amatais užsiimančių prekeivių.

Renginys prasidėjo nuo iškilmingos amatininkų eisenos miesto centre. Nešini vėliavomis, kuriose atvaizduoti amatininkų cechų herbai, mugės dalyviai Vokiečių gatve žingsniavo iki pat Dominikonų gatvės, kuria nusileido ir Pilies gatve užkilo iki Rotušės aikštės.

Eisena džiugino ne tik pačius jos dalyvius, bet ir kitus vilniečius bei mieste viešinčius žmones. Ryškių spalvų viduramžių drabužiais pasipuošę eisenos dalyviai privertė nusišypsoti ne vieną praeivį. Eisenos priekyje ant žirgo risnojo mugę „sergintis“ raitelis, jam iš paskos sekė arklių traukiama karieta, kurioje išdidžiai sėdėjo viduramžių verslininkai.

Eisenai pasiekus Rotušę, renginio vedėjas pasveikino visus susirinkusius amatininkus ir kitus miestiečius. Jis palinkėjo, kad tradicinė Šv. Baltramiejaus mugė tęstųsi dar ne vieną dešimtį metų. Be to, susirinkusieji buvo paraginti ne tik „vėpsoti“ į čia prekiaujamus dirbinius, bet ir kaip tikrais viduramžiais, aktyviai įsitraukti į šventę: ne tik pirkti amatininkų darbus, bet ir drąsiai klausinėti autorių apie gamybos procesą.

Pasibaigus įžanginėms kalboms, kurtinančiu patrankos šūviu viduryje Rotušės aikštės buvo paskelbta šventės pradžia.

Šimtai žmonių smalsiai žiūrinėjo amatininkų parduodamas prekes. Kai kurie vietoje dirbinius gaminantys specialistai noriai dalijosi savo amatų paslaptimis ir demonstravo, kaip gaminamas vienoks ar kitoks daiktas.

Trankiai prasidėjusi Baltramiejaus mugė kol kas paliko teigiamą įspūdį joje besilankantiems žmonėms.

„Nors ganėtinai panašu į Kaziuko mugę, bet čia visai kitokia atmosfera. Labiau pasaulietiška, primenanti tikrą viduramžių turgų, apie kokius mokėmės iš istorijos vadovėlių“, - džiaugėsi mugėje sutikta studentė Skaistė.

VšĮ „Amatų gildija“ iniciatyva organizuojama Šv. Baltramiejaus mugė yra viena naujausių tradicinių amatų ir mugių paveldinimo formų. Joje rekonstruojami vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos amatai ir cechų tradicijos. Mugėje pardavinėjami amatininkų – siuvėjų, audėjų, batsiuvių, odminių, stalių ir t.t. gaminiai.

Šventėje taip pat vykdomos tradicinių amatų šviečiamosios pratybos ir pan. Jau tradicija tapęs renginys sostinėje vyksta nuo 2009 metų ir yra pripažinta Lietuvos tautiniu paveldu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių