Vilniuje prasidėjo „Mados infekcija“

Šiuolaikinio meno centre penktadienį prasidėjo ir dvi dienas griaudės didžiausias šalies mados renginys „Mados infekcija“.

Be pagrindinės ir laukiamiausios renginio programos - Lietuvos ir užsienio dizainerių kolekcijų pristatymo, šiemet festivalis trauks ir papildomais renginiais, intriguoja organizatoriai.

21-ojoje „Mados infekcijoje“ per dvi dienas mados gerbėjams bus pademonstruota 16 kolekcijų, kartu su lietuviais savo kūrybą pristatys svečiai iš Italijos, Danijos ir Latvijos.

Penktadienį festivalį atidarė dizainerė Krista Stark, savo kūrybą pristatė svečias iš Latvijos „Status by Shtamguts“, „Injekcijos“ nugalėtojos Kotryna Lipkevičiūtė ir Urtė Vosyliūtė, Justas Taroza ir Augustė Zukaitė, dizainerė Lina Gudanavičiūtė, Laima Jurča iš Latvijos, Simonas Crackeris iš Italijos, o vakarą vainikuos lietuvių duetas „Leonsenberg“.

Dizaineris iš Italijos Simonas Crackeris sakė, kad galutinis jo pasirodymo vaizdas, kaip visad, susidėlios likus kelioms valandoms prieš išėjimą ant podiumo. „Ant podiumo kovosiu su greitąja mada ir visomis jos išraiškomis. Pasirodyme dalyvausiantys monstrai - garsiausios visų laikų tendencijos, pavyzdžiui, leopardo raštai, PVC medžiagos, Kempiniukas, blizgučiai ir pan. Mėginu juos paversti išliekančiais daiktais, kuriuos norėsis dėvėti ir po 3 metų”, - sakė S. Crackeris. Jo kolekciją „Sveiki atvykę į Zombių salą“ įkvėpė... siaubo filmai.

Kolekciją „Pastišo ramybė“ šeštadienį pristatysiantis danų dizaineris Tobias Birkas Nielsenas atskrido kone tiesiai iš savo asmeninės parodos Kopenhagoje ir 2020-ųjų pavasario-vasaros kolekcijos baigiamųjų darbų. Jis sako, kad nepaisant to, jog streso lygis dabar siekia 100 balų iš 100, Lietuvos mados festivalio podiumas - jo niekuomet nesibaigiančių veiklų sąrašo viršūnėje. „Labai nekantrauju tapti „Mados infekcijos“ dalimi ir pirmą kartą pamatyti Vilnių“, - sakė T. Birkas Nielsenas.

Festivalio svečiai taip pat pirmieji galės apžiūrėti parodą „BALTAme“, įkvėptą fotomenininko Vito Luckaus paskutinio projekto „Baltame fone“. Prieš tris dešimtmečius V. Luckus Kaziuko mugėje pasistatė baltą foną ir įamžino savo laikmetį ir jo žmones. „Mados infekcijos“ kūrybinė komanda ir fotografas Tautvydas Stukas tai atkartojo Vilniaus Halės turguje, kur fiksavo šiandieną ir jos praeivius - kaip atrodo, ką rengiasi ir kokius daiktus su savimi nešasi šio laikmečio žmonės.

Pasak „Mados infekcijos“ organizatorių, mados entuziastai turėtų nepraleisti šeštadienį, balandžio 13-ąją, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje vyksiančio viešo renginio. Čia mados makrotendencijų analitikė ir tyrėja Victoria Dias skaitys paskaitą „Ateities tarpdisciplininės tendencijos“. Victoria atskleis, kokios idėjos formuos mados rinką 2020-aisiais, papasakos, kuo kvėpuos gyvenimo būdo industrijos, ir išduos, kaip keisis mados vartojimo įpročiai.

V. Dias yra gerai žinoma mados prekės ženklų ir jų įvaizdžio ekspertė, konsultuojanti Lietuvoje ir pasaulyje. Victoria - entuziastinga lektorė, tarptautinėms auditorijoms pasakojanti apie mados industriją ir jos iššūkius. Šeštadienį anglų kalba vyksianti paskaita - nemokama ir atvira visiems, besidomintiems mada.

Antrosios festivalio dienos atidarymas patikėtas „Injekcijos“ nugalėtojai Ingai Skripkai, kolekcijas tą vakarą pristatys Mantas Bartkus su #F6 kūrybine komanda, dizainerės Nikė Kotryna, Morta Nakaitė, svečias iš Danijos Tobias Birkas Nielsenas, kūrėja Akvilė Jančauskaitė kartu su „cut my fashion.“, festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė ir jaunųjų dizainerių konkurso nugalėtoja Urtė Katiliūtė.

Šiemetinę „Mados infekciją“ šeštadienį vainikuos festivalio vakarėlis naktiniame klube „Opium“.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių