Vilniečiai kviečiami trumpam nusikelti į LDK laikus

Sekmadienį sostinės Katedros aikštėje miestelėnai kviečiami susirinkti prie paminklo kunigaikščiui Gediminui ir klausant šauklio kalbos trumpam nusikelti į Didžiosios Lietuvos laikus.

Prieš devynerius metus teatralizuotas ceremonijas inicijavo vienas Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, fizikas ir rašytojas Kazys Almenas. Jis su rašytoja Renata Šerelyte parengė šauklio tekstus Lietuvos istorinėmis temomis. Istorinius kontekstus šauklio tekstams parašė istorikas Tomas Baranauskas. Originalią muziką sukūrė kompozitorius Teisutis Makačinas, istorinius kostiumus – Rūta Gudzevičiūtė.

Jau tradicinėmis tapusios teatralizuotos ceremonijos skirtos sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Jų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į valstybės pasididžiavimą – atkurtus Valdovų rūmus, skleisti informaciją apie juos ir rodyti rūmų tradicijas bei galbūt priminti pamirštus, bet svarbius mūsų istorijos faktus.

Šį sezoną, kaip ir anksčiau, ceremonijos rengiamos tris kartus. Pirmoji vyko liepos 7 d., šiandien – rugpjūčio 4-ąją – visi kviečiami į antrąją ir rugsėjo 1 d. – į trečiąją. Teatralizuotų ceremonijų Katedros aikštėje pradžia – 14 val.

Renginys nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių