Quantcast

Vilniaus „Siemens“ arenoje – baltarusių „Lyapis Trubetskoy“ koncertas

  • Teksto dydis:

Jau šį šeštadienį, lapkričio 30 dieną, Vilniaus „Siemens“ arenoje 11 tūkstančių žiūrovų pasitiks vieną populiariausių Rytų Europos grupių – baltarusius „Lyapis Trubetskoy“. Vilniuje įvyks vienintelis ir išskirtinis koncertas, kurio metu ši Baltarusijoje uždrausta grupė pristatys savo pirmąjį gimtąja kalba įrašytą albumą „Hraj“.

Pasak organizatorių, į Lietuvos sostinę šis koncertas sutrauks muzikos gerbėjus iš visos Lietuvos ir aplinkinių šalių – Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir Lenkijos. Svečių iš užsienio bus daugiau nei gausiai su savo futbolo rinktine keliaujančių škotų ar neseniai mūsų šalį tiesiog užplūdusių Bosnijos ir Hercegovinos futbolo aistruolių.

Visi bilietai į traukinius ir autobusus iš Minsko į Vilnių šiam savaitgaliui išpirkti dar prieš pusantro mėnesio, kai kurie viešbučiai Vilniuje savaitgalį bus perpildyti vien tik grupės gerbėjais. Už Lietuvos ribų bilietų pardavimai į šį koncertą buvo sustabdyti dar spalio mėnesį, tačiau susidomėjimas renginiu yra toks didelis, kad norinčių į jį patekti yra gerokai daugiau, nei talpina „Siemens“ arena.

Dėl šios priežasties arenoje šeštadienį taip pat dirbs speciali filmavimo grupė, kuri šį koncertą filmuos ir interneto tinklais transliuos į vieną populiariausių baltarusiškų naujienų portalų Tut.by. Transliacija bus pradėta likus pusantros valandos iki koncerto, kai „Siemens“ arena atvers duris šio renginio lankytojams. Transliacijos kodu galės pasidalinti visi norintys – šį koncertą bus galima stebėti iš bet kurios pasaulio vietos.

Transliacijos garsu rūpinsis specialiai iš Kijevo atvykstantis paskutiniųjų „Lyapis Trubetskoy“ albumų muzikos prodiuseris Vladas Jarunas. Šiam koncertui vaizdo projekcijas ruošia specialiai iš Kanados atvykstantis Aleksejus Terehovas, sukūręs kultinius „Lyapis Trubetskoy“ vaizdo klipus dainoms „Kapital“ ir „Ogonki“.

„Mums tai - labai svarbus koncertas, todėl norime, kad jį pamatytų kiek galima daugiau žmonių. Transliacijas internetu esame organizavę ir anksčiau, tačiau tai bus visiškai kitas lygmuo. Transliacija iš Vilniaus bus tarsi koncertinis TV tiltas, kurį bus galima stebėti iš bet kurios pasaulio vietos“, – sakė „Lyapis Trubetskoy“ prodiuseris Evgenijus Kolmykovas.
Koncertą „Siemens“ arenoje šį šeštadienį 19 valandą Lietuvos laiku pradės garsi baltarusių būgnininkų grupė „Drum Ecstasy“, ne kartą viešėjusi Lietuvoje su soliniais pasirodymais. Socialiniuose tinkluose pilna perspėjimų vykstantiems į koncertą iš užsienio atkreipti dėmesį, kad šio renginio pradžia Minsko laiku yra 20 valandą arba 21 valandą Maskvos laiku. Po „Drum Ecstasy“ scenoje pasirodys ir pagrindiniai šios premjeros kaltininkai.

Grupė „Lyapis Trubetskoy“ kartu su koncerto organizatoriais informuoja, kad renginys prasidės laiku, todėl žiūrovai raginami išvykti anksčiau ir nevėluoti. Dėl galimų eilių pasienyje žiūrovams iš Baltarusijos grupė savo oficialioje svetainėje ir „Facebook“ profilyje rekomenduoja vykti į Vilnių prieš dieną arba dvi dienas iki koncerto.

Vienintelį ir išskirtinį albumo „Hraj“ pristatymo koncertą organizuoja muzikos agentūra M.P.3 kartu su Vilniuje veikiančiu Europos humanitariniu universitetu (EHU) bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių