Quantcast

Vilniaus parodų centre „Litexpo“ prasideda paroda „Baltijos tekstilė ir oda“

  • Teksto dydis:

Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ketvirtadienį, spalio 17 d.,  prasideda 22-oji tarptautinė aprangos, tekstilės ir inovacijų paroda „Baltijos tekstilė ir oda“. Išaugusi paroda išlieka pagrindiniu tekstilės ir aprangos verslo forumu Baltijos šalyse. Parodoje šiemet dalyvaus 245 įmonės iš 19 pasaulio šalių, daugiau nei 110 dalyvių iš Lietuvos.

Lietuvos mados prekės ženklai šiemet parodoje dalyvauja itin gausiai – produkciją pristatys „Rožė“, „LouLu Et Tu“, „Spencer“, „InAvati“, „Introstyle“, „Vilniaus kailiai“, „Elva“, „Dizzy“, „KuRima“, „Audimas“, „Jonas Linen“,  „O.S.T. Indigo“, „Atella Fashion“, „The Passenger“, „Baltic Fashion“, „Vilko kailiniai“ ir daugelis kitų. Anot parodos rengėjų, Lietuvos mados pramonė sėkmingai juda nuo paslaugų teikimo užsienio gamintojams link savų prekinių ženklų. Šios tendencijos akcentu taps ketvirtadienio, spalio 17 dienos, vakare pirmą kartą rengiamas lietuviškų prekinių ženklų kolekcijų pristatymo vakaras „Baltijos mada. Lithuanian Brands to Globe“, kuriame savo kolekcijas pristatys 10 lietuviškų mados prekės ženklų kūrėjų.

Parodoje gausu ir užsienio dalyvių – bus įkurti Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Indijos paviljonai, tikimasi sulaukti kaimyninių šalių – Latvijos , Estijos, Lenkijos, Šiaurės šalių, Rusijos tekstilės bei drabužių importuotojų. Parodos rengėjai teigia, kad Lietuva tampa regioniniu tekstilės ir aprangos sektoriaus centru, o paroda – svarbiu tarptautiniu forumu, diktuojančiu kryptis tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonėms.

Ketvirtadienį organizuojama tarptautinė tekstilės konferencija „Inovacinių gaminių kūrimo technologijos ir pritaikymai rinkos poreikiams“, spalio 18 dieną, penktadienį – tarptautinė mados konferencija „Mados verslo mados verslo kryptys ir tendencijos“, kuri bus unikali galimybė šalies aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonėms Vilniuje gauti informaciją apie naujausias mados ir tekstilės pramonės tendencijas.

Išlaikydama tradiciją supažindinti moksleivius ir studentus su tarptautinėmis perspektyvomis Lietuvos tekstilės ir aprangos sektoriuje, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei viešąją įstaiga „Versli Lietuva“ spalio 18-19 dienomis „Litexpo“ 3-ioje salėje organizuoja projektą „Vilnius Fashion And Textile Avenue 2013“. Renginyje Lietuvos moksleiviai bus supažindinti su tekstilės pramone, profesijomis, kurių šiam sektoriui labiausiai trūksta.

„Baltijos tekstilė ir oda“ – tai svarbus renginys šalies aprangos ir tekstilės pramonės sektoriui, kuriame šiuo metu dirba  23 000 žmonių ir kurio didesnė dalis, daugiau nei 85 proc., pagaminamos produkcijos parduodama užsienio rinkose.

22-oji tarptautinė aprangos, tekstilės ir inovacijų paroda „Baltijos tekstilė ir oda“ vyks spalio 17-19 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo (Laisvės pr. 5, Vilnius) 5-ose ir 3-iose salėse. Parodos darbo laikas - 10.00-18.00 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių