Vilniaus maratonas įkvepia keisti gyvenimo būdą?

  • Teksto dydis:

Sekmadienį praūžęs „Danske Bank Vilniaus maratonas” sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių. Pakylėti jautėsi ne tik visa dešimtis tūkstančių bėgikų, bet ir jų palaikyti susirinkę sirgaliai. Įkvėpti renginio jie žadėjo ne tik pradėti aktyviau sportuoti, bet ir mesti žalingus įpročius, užsiimti naujais hobiais ar net gausinti šeimą.

Įrengtame maratono palapinių miestelyje „Nestlé” palapinėje lietuviai buvo kviečiami pasidalinti, kokius pozityvius pokyčius jie norėtų įgyvendinti. Iš viso renginio metu buvo suregistruota daugiau nei 600 suaugusiųjų ir vaikų pažadų.

Nori mesti svorį ir anksčiau keltis

Paaiškėjo, kad labiausiai lietuvius maratonas įkvėpė ne tik dažniau lankytis sporto salėse. Vyrai, skirtingai nei moterys, ypatingai aktyviai žadėjo mesti svorį. Vienas iš dažniausių moterų pažadų – anksčiau keltis rytais arba anksčiau eiti miegoti.  

„Dar vakar pagalvojau, kad būtų gerai užsiimti ir kitokia veikla. Manau, kad visai rimtai norėčiau pradėti mokytis dainuoti“,  – šypsojosi maratono bėgimo rekordo savininkė Diana Lobačevskė, paklausta apie pokyčius, kuriuos norėtų įgyvendinti.

Kiti taip pat žadėjo daugiau bendrauti su giminėmis,  susirasti geresnį darbą, pradėti savanoriauti, praleisti mažiau laiko socialiniame tinkle Facebook, nebevalgyti greito maisto, pasipiršti ar net susilaukti daugiau atžalų.

Sveikas gyvenimo būdas tampa madingas

„Maratono sėkmė simbolizuoja gražų pokytį Lietuvos visuomenėje. Noras džiaugtis pilnaverčiu ir sveiku gyvenimo būdu tampa masine, įtraukiančia banga. Jau ilgą laiką Nestlé yra šio pokyčio dalis visame pasaulyje. Siekiame skatinti ir palaikyti iniciatyvas sveikesnio ir visavertiškesnio gyvenimo link ir čia, Lietuvoje“, – sakė Ariana Rastauskaitė, „Nestlé Baltics“ korporatyvinių reikalų vadovė.

Kaip teigia A. Rastauskaitė,  dėl šių priežasčių jau antrus metus iš eilės vyksta Nestlé  kartu su VšĮ “Tarptautinis maratonas” įgyvendinama „Skanauk gyvenimą“ programa, susilaukianti vis daugiau dėmesio.

Šią vasarą surengti šeši Nestlé „Skanauk gyvenimą” pasirengimo bėgti seminarai, kuriuose apsilankė beveik 600 žmonių – kelis kartus daugiau, nei buvo tikėtąsi. Jų metu žinomi Lietuvos sportininkai – šių metų maratono nugalėtojas Tomas Venckūnas, rekordo savininkė Diana Lobačevskė, olimpietė Inga Juodeškienė, treneriai, sporto medicinos gydytojai su visais norinčiais dalinosi savo žiniomis. Mokė, kaip fiziškai ir psichologiškai pasiruošti bėgimui, skatino domėtis visaverčiu, sveikesniu gyvenimo būdu.

„Seminarai buvo skirti paskatinti ir palaikyti pasiryžimą ne tik tų, kurie nori bėgti, bet apskritai nori gyventi aktyviau ir sveikiau. Mūsų patirtis rodo, kad tokių žmonių kasmet sparčiai daugėja. Tikimės, kad bent dalis žmonių įgyvendins pozityvių pokyčių idėjas, kuriomis pasidalino šiandien“, – komentavo A. Rastauskaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių