Quantcast

Vilniaus knygų festivalis: filtruoti literatūrą nebuvo paprasta

  • Teksto dydis:

Jaukus, kamerinis ir intelektualus - toks šiemet bus Vilniaus knygų festivalis. Nors praėjusiais metais pirmą kartą vykęs renginys sulaukė pripažinimo ir daugybės lankytojų, festivalio erdvė ir formatas nesikeičia - programoje dalyvaus leidyklos, pristatančios rimtą, intelektualią, masių dažniausiai ignoruojamą literatūrą. Festivalis vyks rugsėjo 13-15 dienomis Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre "Titanikas" (Maironio g. 3).

"Turime geros literatūros viziją ir jos laikomės. Veikiame kaip filtras, į programą nepraleidžiantis vienadienių, lengvų skaitalų. Kviečiame mažesnes leidyklas, kurios sunkiai patenka į didžiuosius knygynus, kurių literatūra intelektualesnė, įdomesnė, skirta siauresniam skaitytojų ratui. Taip filtruoti literatūrą nebuvo paprasta, tačiau festivalio erdvėje negali tilpti visi norintys dalyvauti, daliai leidyklų tenka pasakyti ne", - teigia Eurika Stogevičienė, viena iš festivalio organizatorių.

Šiais metais festivalyje dalyvaus apie 40 šalies leidyklų. Programoje jos pristatys naujus leidinius, organizuos susitikimus su jų autoriais, rengs diskusijas.

"Maža festivalio aplinka leidžia kurti jaukią, patogią lankytojams atmosferą. Skaitytojai gali tiesiogiai bendrauti su autoriais, apie knygas rašančiais žmonėmis, galiausiai - bendraminčiais", - pasakoja Gediminas Baranauskas, leidyklos トKitos knygos" direktorius ir vienas iš festivalio organizatorių.

Festivalyje vyks specializuotas architektūrai skirtas renginių ciklas "Miesto skaitymai", koncertai, filmų peržiūros, įvairios dirbtuvės, netradiciniai literatūros skaitymai (vieni jų - ekranizuoti skaitymai "Dvylika tekstų filmais lakstančių"), naktinės ekskursijos po senąjį ir naująjį literatūrinį Vilnių, protmūšio turnyras ir net performansai.

Be "Titaniko", literatūriniams festivalio renginiams atsivers ir kitos miesto erdvės - Vilniaus dailės akademijos gotikinė salė, Rašytojų klubas, knygynas "Mint Vinetu", barai "BIX" ir "Vienuolio pub".NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių