Quantcast

Vilniaus geležinkelio stotyje – dialogą skatinantys meno projektai

  • Teksto dydis:

Sekmadienį, gruodžio 11 d., Vilniaus geležinkelio stotis atsivers tarpdisciplininio meno projektams.

Erdvės, šiuolaikinio meno ir visuomenės dialogą nagrinėjančiame renginyje „Sankryža“ visuomenei bus pristatyti 5 kūrybiniai projektai bei trumpametražių filmų peržiūra, sujungiantys 20 įvairių sričių jaunos kartos menininkus.

Visą pusdienį, nuo 14 iki 19 val., truksiančiame meniniame veiksme bus pristatoma tarpdisciplinininkų Vytauto Kazimiero Juozėno videoinstaliacija „Blokiniai“ bei Agnės Matulevičiūtės keturių nuotraukų paroda „Pabaigos“, kompozitoriaus Mantauto Krukausko mobilus audioperformansas „Beacon“, režisieriaus Aliaus Veverskio ir kompozitoriaus Mato Drukteinio performansas „Erdvė. Laikas. Lietuvis“, aktoriaus Gedimino Rimeikos, choreografės Rūtos Butkus bei Agnės Matulevičiūtės garso, vaizdo ir judesio performansas „Unknown“. Finalinis akcentas – trumpametražių filmų peržiūra, kurioje bus pristatyti Jurgio Matulevičiaus, Lauryno Bareišos, Domo Petronio, Vyganto Bachmackij, Šarūno Rudžio filmai.

Viena iš renginio sumanytojų Agnė Matulevičiūtė teigia, kad pagrindinis renginio siekis – įtraukti geležinkelio stoties erdvės dalyvius į meninį dialogą. „Kaip ir daugelis renginyje pristatomų kūrybinių projektų yra specialiai sukurti arba adaptuoti šiai erdvei, taip ir jų komunikacinė kryptis – natūraliai geležinkelio stotyje veikiantis – praeinantis, skubantis, laukiantis – žmogus. Skirtingi kūrybiniai projektai vis kitaip komunikuoja su juo: vieni reikalauja viso dėmesio ir stoja akistaton, kiti – apsiriboja neutraliu stebėjimu ir komentavimu.“ – atskleidžia A. Matulevičiūtė.

Renginį organizuojančios viešosios įstaigos „Meno genas“ direktorius Matas Drukteinis džiaugiasi, kad šiuolaikinio meno projektai „socializuojasi“: komunikuoja su vartotoju, stebėtoju jo natūralioje aplinkoje. „Kryptingai judame ne galerinio, muziejinio, koncertinių salių, o gyvo, „čia ir dabar“ šiuolaikinio meno linkme. Kaip ir vykdydami kitus kultūrinius projektus, pavyzdžiui „Muzika erdvėje“, siekiame eiti į žmones, o ne inkšti ir prašyti, kad žmonės užsinorėtų, ateitų ir suprastų šiuolaikinį meną. Nes daugelis jų neis. “ – sako M. Drukteinis.

Organizatoriai viliasi, kad šis renginys bus puiki proga susipažinti su jaunos kartos menininkais ne tik vilniečiams, bet ir miesto svečiams bei užsienio turistams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių