Quantcast

„Vilniaus festivaliai“ pristato metų naujieną – pirmą kartą rengiamą „Elektronaktį“

  • Teksto dydis:

Spalio 26 d. Vilniaus šiuolaikinio meno centre įvyks pirmą kartą rengiama „Elektronaktis“ – tikra elektroninės muzikos fiesta visiems šios muzikos mylėtojams, ilgai laukusiems tokio neeilinio renginio. Čia gyvą audiovizualinį pasirodymą pristatys kultinė britų elektronikos grupė „Plaid“ ir didžiausios Lietuvos elektroninės muzikos žvaigždės.


Kaip teigia organizatoriai, „Elektronakties“ dėmesio centre – gyvai atliekama elektronika, kurios Lietuvoje labai trūksta. Žinomi diskžokėjai Lietuvą aplanko vos ne kiekvieną savaitgalį, tačiau gyvi aukščiausio lygio elektroninės muzikos atlikėjų pasirodymai yra retas reiškinys.

„Elektronaktyje“ pasirodysiantys britai „Plaid“ jau ilgą laiką laikomi vienais įdomiausių intelektualios šokių muzikos kūrėjų. Kaip teigia kritikai, ši grupė – tai ne beveidžiai vidutiniškų sintetinių garsų kūrėjai, bet ritmo, melodijos ir žmogaus balso jungčių meistrai. Legendinės kompanijos „WARP Records“ globojamos grupės koncertai iliustruojami nuostabiomis specialiai jų muzikai sukurtomis vaizdo projekcijomis.

Paauglystės laikų draugai Andy Turneris ir Edas Handley koncertuoti kaip „Plaid“ pradėjo nuo 1991 m. Netikėti ir veržlūs garsai greitai patraukė klausytojų ir kritikų dėmesį tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek kitose šalyse. Jie buvo pavadinti naujos elektroninės muzikos bangos pionieriais. „Plaid“ bendradarbiauja su garsiausiomis pasaulio grupėmis ir atlikėjais – Björk, „Goldfrapp“, „Autechre“, ir įkvepia ne vieną pradedantį elektroninės muzikos kūrėją.

Atskirą programą „Elektronaktyje“ ruošia ir lietuviškos elektroninės muzikos pažibos –„Silence family“ nariai: Leonas Somovas, gyvai grosiantis su jau spėjusiu nustebinti atlikėju Few Nolderiu, ir visiems žinomas Vidis. Taip pat specialią koncertinę dalį sugros didžėjus Manfredas, ką tik pasirašęs kontraktą su Prancūzijos elektroninės muzikos žvaigždės Ivano Smagghe’o leidybos kompanija „Les Disques de la Mort“, kurioje dar šiemet bus išleistas Manfredo trumpas albumas (EP). Šitokia atlikėjų kolekcija viename renginyje – retas ir uždegantis reiškinys Lietuvos elektronikos scenoje.

Organizatoriai ir milžiniškas elektroninės muzikos gerbėjų būrys tikisi, jog „Elektronaktis“ taps didžiuliu tradiciniu renginiu, kiekvienais metais pristatančiu originaliausius šiandienos elektroninės ir šokių muzikos atradimus.

„Elektronaktis“ vyks spalio 26 d. nuo 21 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre. Bilietus platina „Bilietų pasaulis“ – www.bilietupasaulis.lt.

„Plaid“ kūrinio „35 Summers“ vaizdo klipas: http://youtu.be/eNf5Ga1rw78NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių