Vilniaus aukcionas: dailininkų kūriniai įkainoti nuo 280 iki 50 tūkst. litų

Kovo 25 d. 18 val. Tolerancijos centre įvyks XVIII Vilniaus aukcionas.

Aukcionui teikiamus meno kūrinius galima apžiūrėti aukciono ekspozicijoje Tolerancijos centre kovo 23-24 d. nuo 10 iki 18 val. ir kovo 25 d. nuo 10:00 iki 14:00 val.

Reguliariai vykstantis Vilniaus aukcionas šįsyk meno mylėtojų dėmesiui pateikia išties neįprastą kūrinių rinkinį, skirtą Vilniui. Pristatomai Vilniaus temai įvertinti reikia ir istorinių žinių, ir žingeidumo domintis istorine grafika, žemėlapiais, Vilniuje kūrusiais autoriais, ir – svarbiausia – meilės šiam daugiataučiam ir savitam miestui.  

Aukciono rinkinio ryškiausiais akcentais yra pirmą kartą pristatomų autorių kūriniai. Džiaugiamės, galėdami pristatyti mūsų aukcione Vilniui, jo universitetui bei visam XX a. pr. meniniam gyvenimui tokią reikšmingą asmenybę, kaip Ferdinandas Ruščicas. Tai yra figūra, be kurios nebūtų pirmųjų Vilniaus parodų ar Dailės fakulteto Stepono Batoro universitete, ir jis priklauso tikrai ne vien baltarusių ar lenkų, bet ir Lietuvos dailės istorijai. Aukcione taip pat pirmą kartą pristatomi tokių iškilių autorių kaip Antanas Gudaitis, Algimantas Švėgžda, Arvydas Šaltenis, Eduardas Juchnevičius ir kt. kūriniai. Tai yra aukščiausio meninio, muziejinio lygio darbai. Šių autorių kūryba visuomenei gerai pažįstama, o jų darbus galima apžiūrėti ir Nacionalinėje dailės galerijoje.

Brangiausias aukciono rinkinio kūrinys – Rimvido Jankausko–Kampo 1992 metų programinis darbas „Dekonstrukcija“ įvertintas 50 000 Lt. Šis darbas yra brangus ne tik finansine prasme, bet ir savo emociniu krūviu – kaip lūžio momento ne tik Lietuvos dailėje, bet ir visuomenėje, istorijoje, paminklas.

Didelis dėmesys skiriamas ne tik Lietuvos tapybai ir grafikai, bet, tradiciškai, ir išeivių kūrybai. Pristatomi tokių žymių autorių kaip Adomo Galdiko, Onos Dokalskaitės, Broniaus Murino, Vytauto Kasiulio, Vaclovo Rataiskio–Rato, Prano Gailiaus, Prano Lapės, Žibunto Mikšio, Jadvygos Dobkevičiūtės darbai.

Aukcione bus galima įsigyti įvairių autorių, įėjusių į Lietuvos dailės istoriją, skirtingo laikotarpio kūrinių nuo XVI a. pab. iki šių dienų.

Aukciono rinkinį sudaro 110 lotų, kurių kainos svyruoja nuo 280 Lt iki 50 000 Lt.


Šiame straipsnyje: Vilniaus aukcionasmenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių