Valdovų rūmuose – didingiausio J. Marcinkevičiaus kūrinio premjera

 • Teksto dydis:

Pasitinkant Valstybės šventę, net dvi dienas iš eilės – 2017 m. liepos 5 ir 6 d. – vakarais Valdovų rūmų Didžiajame kieme laukiami visi sostinės gyventojai ir miesto svečiai.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai paruošė ypatingą staigmeną – šiuolaikinio teatro spektaklį pagal poeto Justino Marcinkevičiaus istorinę dramą „Mindaugas“. Erdvėje, menančioje Lietuvos valstybingumo ištakas, visi nemokamai galės stebėti pirmą kartą mūsų šalyje itin šiuolaikiškai pastatytą spektaklį, kuriame susilies drama ir šokis, vaizdo ir muzikos instaliacijos.

„Kasmet sveikindami savo bendrapiliečius su Valstybės diena, o šiemet minėdami ir muziejaus aktyvios veiklos atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje ketverių metų sukaktį, norime dovanoti įspūdingus istorinius reginius. Todėl net du vakarus Valdovų rūmų Didžiajame kieme lankytojai galės nemokamai mėgautis prieš pusšimtį metų parašyto vieno žymiausių lietuvių poetų J. Marcinkevičiaus kūrinio „Mindaugas“ premjera, kuri, neabejotina, atspindi šių dienų aktualijas ir kviečia vienytis lietuvių tautą. Kiekvieną šio renginio lankytoją sušildys istorinis vyksmas, kurį emocionaliai perteiks ne tik aktoriai ir šokėjai, bet ir gausybė specialiųjų vaizdo ir garso efektų. O tikrąją valstybės gimimo dieną – Liepos 6-ąją – staigmenų ir įtraukiančios pažintinės veiklos numatoma ne tik Valdovų rūmų Didžiajame kieme, bet ir pačiame muziejuje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Šis „Mindaugas“ bus šiuolaikiškas, veržlus ir temperamentingas.

Pasak jos, kanonu virtęs J. Marcinkevičiaus „Mindaugas“ pirmą kartą buvo pastatytas praėjusio šimtmečio pabaigoje ir rodytas šioje vietoje tuo metu, kai Valdovų rūmuose vyko archeologiniai kasinėjimai bei stovėjo archeologų angarai. Šį kartą spektaklį kuria jaunų kūrėjų komanda: režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė, vaizdo instaliacijų autorius, videomenininkas Rimas Sakalauskas, kompozitoriai Mykolas Natalevičius ir Francis Poulenc, apšvietimo dizaino autorius Andrius Stasiulis, Baltijos baleto teatro artistai ir kt. Pagrindinį – Mindaugo – vaidmenį atliks Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorius Jonas Čepulis, Daumanto – šokėjas Žilvinas Beniuševičius, Mortos – Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Aleksandra Metalnikova.

Dviejų valandų su pertrauka trukmės pasakojimas, atskleisiantis Lietuvą vienijančią dramą, bus rodomas kupolo formos scenoje, o joje kertiniu scenografijos akcentu taps mobilūs didingi laiptai, tarsi „aktoriai“ atliekantys ne vieną funkciją. „Šis „Mindaugas“ bus šiuolaikiškas, veržlus ir temperamentingas, – teigia režisierė M. S. Šimulynaitė. – Tai pasakojimas, skirtas priminti, kad lietuviai buvo ir yra be galo kantri, stipri, galinga bei kovinga tauta, taip pat motyvuoti ir įkvėpti šią tautą šiandien vienytis ir kovoti už tokią Lietuvą, kokią norėjo matyti Lietuvos karalius Mindaugas.“

Pasak M. S. Šimulynaitės, šiuolaikinio teatro spektaklis sudomins ne tik tuos, kurie mena poeto J. Marcinkevičiaus kūrybos laikotarpį, kai prasmė buvo slepiama tarp kūrinio eilučių, herojų santykių ir poelgių, bet ir jaunąją žiūrovų kartą, kuri tikrai įvertins jaunus atlikėjus bei istoriją išgyvens taip pat ir matydama integruotus specialiuosius efektus.

Šiuolaikinio teatro spektaklio premjera pagal J. Marcinkevičiaus istorinę dramą „Mindaugas“ Valdovų rūmų Didžiajame kieme bus rodoma 2017 m. liepos 5 ir 6 d. 22.00 val., o ją pamatyti vienu metu nemokamai galės iki 2 tūkst. žmonių.

Liepos 6-ąją, ketvirtadienį, atėjusieji apžiūrėti Valdovų rūmuose įrengtų ekspozicijų ir veikiančios tarptautinės parodos „Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos“ galės bilietą įsigyti už simbolinę – 1 euro – kainą, taip pat dalyvauti visą dieną periodiškai rengiamose nemokamose ekskursijose „Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose“, atviroje meninėje studijoje „Mūsų Vytis“, žaisti pažintinį žaidimą apie valstybingumo simbolius „Su Vyčio ženklu“, susipažinti su naujais eksponatais bei informaciniais terminalais, dalyvauti 16.00 val. vyksiančioje viešoje diskusijoje „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė modernaus valstybingumo kūrėjų vaizdinijoje“, kartu 21.00 val. prisijungti prie Lietuvos valstybės himno giedojimo Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Muziejus šią dieną bus atidarytas nuo 10.00 iki 21.00 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami iki 20.00 val.).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių